Öne Çıkanlar KMS 1 PUANLA DÖNDÜ HÜRRİYET YAZDI ÖZÇAM MARKET BEN İNANIYORUM dizi

Bu haber kez okundu.

SANKO PARK AVM, ICSC ÖDÜLÜNE TALİP
 Ziyaretçilerinin katılımıyla gerçekleştirilen Turuncu Hafta sonu etkinliği ile sosyal medyada 30 bin kişiye erişerek, büyük başarıya imza atan Sanko Park AVM, merkezi Amerika’da bulunan International Council of Shopping Center’s (ICSS) tarafından düzenlenen Solal Marketing ödüllerine başvuruda bulunacak.
Sanko Park AVM Müdürü Necati Ufuk Toydemir, her yıl yerli ve yabancı milyonlarca ziyaretçiyi ağırlayan Sanko Park AVM’nin 2009 yılında önemli bir alışveriş ve yaşam merkezi olarak açıldığını hatırlatarak, Gaziantep’in çağdaş bir alışveriş merkeziyle bölgede önemli olanaklar sunulmasını sağladığını söyledi.
Yaklaşık 60 bin metrekarelik kiralanabilir alana sahip Sanko Park AVM’nin, ulusal ve uluslararası mağazaları, dünya ve Türk damak tadına hitap eden fast food işletmeleri, süper marketi, 3 boyutlu sinema salonları ve sosyal aktiviteleri ile keyifli ve güvenli ortamda alışveriş imkanı sunduğunu ifade eden Toydemir, Gaziantep’in yanı sıra, çevre illerden de yoğun ziyaretçi aldıklarını belirtti.

-‘’SOSYAL MEDYA ÖNE ÇIKIYOR’’-
‘’AVM’yi ticari işlevi olan bir yapı olarak değil, sosyal hayatın bir parçası olarak görüyoruz’’ diyen Toydemir, çalışmalarını buna göre yaptıklarını kaydetti.
Teknolojinin hızla gelişmesiyle birlikte tüketicilerin alışkanlıklarının ve beğenilerinin değiştiğine işaret eden Toydemir, ürünün tüketiciye sunumunda sosyal medyanın öne çıktığını vurguladı. Toydemir, sözlerini şöyle sürdürdü:
‘’Turuncu Hafta Sonu etkinliğini, geçen yıl Eylül ayında yaptık. Hem AVM içinde hem de sosyal medyada yer bulan çok başarılı bir aktivite oldu. AVM’de aktivitelerimizle ziyaretçilerimize bir deneyim yaşatmayı, yaşadıkları deneyimleri konuşmalarını istiyoruz. Biz ‘konuşan bir AVM’ olmak istiyoruz. Artık AVM’lerin konuşmasının en önemli yollarından biri sosyal medya.
Turuncu hafta sonu ile bunu hedefledik. Ziyaretçinin yaşayacağı bu deneyimi paylaşmasını istedik. O kadar olumlu ve pozitif geri dönüşler aldık ki, bu kadarını biz de beklemiyorduk. AVM’de zemin katta bulunan 32 mağaza belirledik. Her bir mağazanın ürün ve hizmetleriyle ilgili ziyaretçilere absürd (akla, mantığa uymayan) görevler verdik. Örneğin kişisel bakım mağazasına giren erkekler yanaklarına ruj sürüp fotoğraf çektiler, bu fotoğrafı 4 dakika içinde yarışma alanındaki bilgisayardan facebook adreslerine yüklediler. Bu farklı aktiviteyle ortalama 30 bin kişilik bir erişime ulaşıldı.’’


-‘’ÖDÜLÜ GETİRECEĞİZ’’-
Turuncu Hafta Sonu’nun sektörde büyük ilgi uyandırdığını anlatan Toydemir, şu değerlendirmeyi yaptı:
‘’Sosyal medya dalında yeni uygulanmış projelere ödüller veriliyor. 1 Mart’a kadar bu ödül programının başvuruları yapılıyor. Biz de yarışmada yer almak istedik. Başvuru sürecimiz başladı. Ödülün adayıyız. Gerekli belgelerimiz 1 Mart’a kadar sunulacak. Mayıs ayında final olacak. En büyük isteğimiz finale kalıp, ödülü Sanko Park’a getirmek. Buna inanıyoruz. Bu ödülü hem Gaziantep hem de Sanko Park hak ediyor.’’
ICSS ödüllerinin sektöründe en prestijli ödüller olarak gösterildiğini anımsatan Toydemir, daha önce sosyal medya ödülünü Türkiye’de alan AVM’ler olduğunu bildirdi.
Toydemir, ‘’Sosyal medyayı daha ön plana çıkartan, ziyaretçi odaklı pazarlama çalışmalarımız devam edecek’’ diyerek, bu alandaki hedeflerini dile getirdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol