Öne Çıkanlar seminer DEDEOĞLU DA KAYINBABA OLDU dizi DEMOKRASİMİZİN ZENGİNLİĞİ BUDUR ŞERİFLER İNŞAAT DOOSAN FORKLİFTİ TERCİH ETTİ

Bu haber kez okundu.

RESTORASYONLAR HAZİRAN’DA BİTİRİLECEK
 Restorasyon çalışmaları devam eden, Katiphan, Belediye Çarşısı, Suk-i Maraş Çarşısı, Bakıcılar Çarşısı, Semerciler Çarşısı, Mazman – Kazaz Çarşısı ve Saraçhane Çarşısı (Suk-i Sultani Sultanlar Çarşısı)  gibi çarşıları gezerek incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Restorasyon çalışmalarını yerinde inceleyerek İmar ve Şehircilik Müdür Yardımcısı ve KUDEB Amiri Fatih Adanır’dan bilgiler alan Başkan Poyraz, çalışmaların Haziran ayına kadar bitirilmesini istedi.


Başkan Poyraz restorasyon çalışmalarına ilişkin yaptığı açıklamada: "Restorasyon çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Arkadaşlarımız çarşıların yoğunluk durumuna göre esnaflarımızın zor durumda kalmaması için çalışmaları daha çok akşamları yapıyorlar. Çarşılarımızla birlikte Kent Meydanı düzenleme çalışmalarımız tamamlanacak ve en geç Haziran ayına kadar restorasyon çalışmalarımız bitecek.


Şehrimizi cazibe merkezi haline getirmeyi hedeflediğimiz Altın Üçgen'in oluşumu için bu çalışmalarımızın bir an önce bitirilmesi gerekiyor. Arkadaşlarımız hafta sonları da dahil aralıksız olarak çalışmalara devam ediyorlar" diye konuştu.


Çukur Hamamı’nda da restorasyon çalışmalarının devam ettiğine dikkat çeken Başkan Poyraz, bu çalışmaların her aşamasının belgelenerek arşivlenmesini istedi. Başkan Poyraz: “Çalışmaların her aşaması belgelenerek arşivlenirse, çalışmaların bitiminde gurur duyulacak bir çalışma yapıldığı ortaya çıkar” diye konuştu.

 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol