banner1320
Öne Çıkanlar KIRSALDA DA O OLACAK BAŞARILARI KONUŞMALIYIZ” MAHÇİÇEK EJDER ORUÇ TEŞKİLATLARI HEYECANLANDIRIYOR BÜYÜKŞEHİR HALK EKMEK HER YERDE…

Bu haber kez okundu.

REFÜJ VE KAVŞAKLAR BU KIŞ DA RENGARENK
 Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından her yıl olduğu gibi bu yıl da Kahramanmaraş’ı birbirinden güzel çiçeklerle donatmak için yoğun bir çalışma yürütülerek şehrin tüm refüj ve kavşaklarında mevsimlik kış çiçekleri dikimi gerçekleştiriliyor.Ekipler tarafından devam eden bu çalışma vatandaşlarımız tarafından da memnuniyetle karşılanıyor.

Dört mevsim boyunca rengarenk çiçeklerle bezenen şehrimizde kış yaklaşırken oluşturulan ekiplerle önce dikim yapılacak yerlerin toprağı havalandırılıyor, ardından da döneme uygun dikilen çiçeklerle kentin rengarenk süslenmesine devam ediliyor.


Bu çiçekler içerisinde Menekşe, Kasımpatı ve Süs Lahanası bulunmakla birlikte bu çiçeklerin bir kısmı da müdürlük serasında yetiştiriliyor.


Refüj ve kavşaklardaki kışlık çiçek dikiminin yanı sıra daha önceden ekiplerimiz tarafından Dedem Korkut Meydanı, Trabzon Bulvarı, Azerbaycan Bulvarı ve Atatürk Bulvarı’na dikilen güllerin Kasım ayı ile birlikte tamamen açmış olması güz güllerini de hatırlatarak güzel bir görüntü oluşturdu.


 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol