Öne Çıkanlar KMS 1 PUANLA DÖNDÜ HÜRRİYET YAZDI ÖZÇAM MARKET BEN İNANIYORUM dizi

Bu haber kez okundu.

MAHMUT KANADIKIRIK’I KAYBETTİK
 Uzun zamandır yakalandığı hastalık sebebiyle tedavi gören, son olarak da Sırrıberk Arslan’ın Üngüt’teki Sezalar Lokantasında basına verdiği yemekte görülen eski pehlivan, eski Sümerbank Ticaret Müdürlerinden ve yerel Objektif Gazetesi yazarlarından Mahmut Kanadıkırık, hastalığa yenik düştü, 67 yaşında aramızdan ayrıldı.

Cenazesi Ulu Camide kılınacak öğle namaz sonrası Şeyhadil Mezarlığında toprağa verilecek.

Merhuma Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

NOT; AŞAĞIDAKİ HABER, YAKLAŞIK BİRİ YIL ÖNCE KİMLİK GAZETESİNDE ÇIKMIŞTIR.

 

Güreşin mimarları

Bürokratik görevlerini başarı ile yerine getiren iki müdür bir arada. Yenisi ve eskisi yani… Birisi mevcut Gençlik ve Spor İl Müdürü A.İhsan Kabakçı, diğeri de yine eski bir pehlivan olan, Sümerbank Fabrikasında Ticaret Müdürlüğü ardından, 1985-1999 yılları arasında (farklı aralıklarla) 8 yıl Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yapan Mahmut Kanadıkırık.

Kanadıkırık halen yerel gazetelerde yazarken, talebesi, mevcut müdür A.İhsan Kabakçı’nın kendisine olan tutumu karşısında duygulandı, gazetemize de; “İnsancıl, vefalı ve çok delikanlı bir kardeşimiz. Maraş halkı ve medyası Kabakçı’ya sahip çıkmalı” dedi.

Kabakçı da, “Mahmut bey bizim büyüğümüz, ustamız, saygı duyduğumuz kişilik. Kapım her zaman ona açık” diyor, sevgi ve saygıda kusur etmiyordu.

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol