Öne Çıkanlar KMS 1 PUANLA DÖNDÜ HÜRRİYET YAZDI ÖZÇAM MARKET BEN İNANIYORUM dizi

Bu haber kez okundu.

KONUKOĞLU,  ÖĞRENCİLİK YILLARINI ANLATTI
 Serap Danış’ın hazırladığı programın çekimleri, SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Konukoğlu’nun ilkokul öğrenimini yaptığı Ahmet Çelebi İlköğretim Okulu’nda gerçekleştirildi. 

Okul Müdürü Harun Cengiz, öğretmenler ve öğrenciler tarafından karşılanan Konukoğlu, ilkokula başladığı sınıfta, öğrencilik anılarını paylaştı. 
Öğrencilere hangi mesleği seçmeyi düşündüklerini soran Konukoğlu, “Sizler ülkemizin geleceğisiniz. Mutlaka eğitiminizi sonuna kadar sürdürün. Üniversiteyi bitirmekle kalmayın, yüksek lisansını, doktorasını yapın. Bununla da yetinmeyin, ikinci yabancı dili öğrenmeye çalışın” dedi. 

“EĞİTİMİNİZİ TAMAMLAYIN” 
Hayatında, “keşke” dediği en önemli konunun, eğitimini tamamlamamak olduğuna dikkati çeken Konukoğlu, şöyle devam etti: 
“Keşke okusaydım, keşke yabancı dilim olsaydı. Şuna inanın; bizim kuşak, babalarımızın kurduğu işletmeler olmasaydı, ilkokul mezunu olarak bu noktalara gelemezdik. Günümüzde meziyetlerini eğitim ve yabancı dil ile geliştirip pekiştiremeyenlerin başarılı olması çok zor. Derler ki, ‘zenginlerin hangisi okumuş?’ Bu söz bir dönem için geçerliydi ama artık eğitim ve yabancı dilin önemi ve gerekliliği tartışılamaz. Bundan dolayı aman ha aman, eğitiminizi tamamlayın.” 

Daha sonra SANKO Holding merkez binasında devam eden çekimlerde, Abdulkadir Konukoğlu ile ilgili olarak sanayiciler Durmuş İşsever, Ali Konukoğlu ve Ali Sığındı, anılarını anlattı. 
SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Konukoğlu ile ilgili program, önümüzdeki günlerde TRT Okul kanalında yayınlanacak. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol