banner1320
Öne Çıkanlar KIRSALDA DA O OLACAK BAŞARILARI KONUŞMALIYIZ” MAHÇİÇEK EJDER ORUÇ TEŞKİLATLARI HEYECANLANDIRIYOR BÜYÜKŞEHİR HALK EKMEK HER YERDE…

Bu haber kez okundu.

KIŞIN BİLE GÜZEL ILICA HİZMET BEKLİYOR!
 Kahramanmaraş’ın büyükşehir statüsüne kavuşması ile birlikte, beldenin hizmet alabilmeyi umduklarını da belirterek, özellikle yol ve su sorununun çözümü için siyasilerin ellerini taşın altına koymasını beklediklerini belirterek, “Kente sıcak para akışı sağlayan tek yerleşim beldesi Ilıca iken, kulağımıza geliyor, yolumuzun iyileştirilmesi için gelen ödeneğin gönderildiğine ilişkin duyumlar aldık. Geçen yılın 6. ayında ihalesi yapılmasına rağmen, zaten yolun iyileşmesi için bir çaba yokderken, bölgenin heyecanlı ismi, pansiyon işletmecisi Recep Koca da; “Seçim zamanı burayı mekân tutuyorlar, haftada bir geliyorlardı. Biz belde halkı olarak ikramımızda, saygımızda kusur etmedik, etmeyiz. Hatta halktan gelen tepkileri bile göğüslediğimizi söyleyebilirim. Ancak şimdi ne valimizi, ne siyasetçilerimizi göremiyoruz yanımızda! Bu da bizi üzüyor” diye konuştu.ILICA
KOZAKLI’DAN BİLE GÜZEL

Güneşli, ancak kuru soğuğa rağmen günübirlik de olsa beldeye akın eden (cumartesi ve Pazar günleri Ilıca yine dop dolu) Kahramanmaraş ve çevre illerden gelen vatandaşlar ise, Ilıca’nın coğrafya olarak, su ve iklim olarak çok yerden mükemmel olduklarını, hatta Kozaklı’dan daha mükemmel olduğunu, coğrafya ve suyu ile harika bir tatil cenneti olduğunu ileri sürerek, öncelikle ve özellikle yolun iyileştirilmesinin elzem haline geldiğini söylediler.


Misafirlere hizmet edebilmek için canhıraş çalışan gerek belediye personeli, gerekse dürüst esnafı, yapılacak olan 5 yıldızlı otel ihalesini merak ettiklerini, beldeye yatırımın kaçınılmaz hale geldiğini kaydettiler.


Her gün yeni yeni inşaatları ile her geçen gün büyüyen, nüfusu artan Ilıca beldesi, yılbaşı tatili için konuklarını ağırlamaya çalışıyor.   


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol