Öne Çıkanlar KMS 1 PUANLA DÖNDÜ HÜRRİYET YAZDI ÖZÇAM MARKET BEN İNANIYORUM dizi

Bu haber kez okundu.

 KENTİN HUZURU İÇİN SORUMLULUKLAR PAYLAŞMALI

Nurhak’tan ayağının tozu ile Birliği ziyaret ettiğini söyleyen Emniyet Müdürü Metin Aşık, sulama birliği hakkında Birlik Başkanı İsmail Kaynar’dan bilgiler aldı.


Göreve başladıktan sonra Emniyet Müdürünü ziyaret ettiklerini, başarı dileklerini ilettiklerini söyleyen Kartalkaya Sağ Sahil sulama Birliği Başkanı İsmail Kaynar, halkla bütünleşen güler yüzlü bir emniyet mensubu ile bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi, Metin Aşık’ın gezilerini, ziyaretlerini basından takip ettiğini söyledi.

Kentin huzuru için sorumlulukların paylaşılması gerektiğine dikkat çeken Emniyet Müdürü Metin Aşık, en küçük ailede bile bunun böyle olması gerektiğini belirterek, şehre geldiği günden beri Kahramanmaraşlıların kendisine ve müdürlüğüne gösterdiği teveccühten mutluluk duyduğunun altını çizdi.


BARAJIN DOLU OLMASI YETMİYOR!

Birliğin çalışma alanı ve işlevi hakkında bilgiler edinmek istediğinde Birlik Başkanı İsmail Kaynar, “Bizim asıl işimiz kırsalda. 7 gün 24 saat çalışıyoruz. Kırsalda jandarma, merkezde ise emniyet mensuplarının bizlere yardımcı olduklarına şahit oluyoruz. Kendilerine teşekkür ediyorum” dedi ve Kahramanmaraş merkezde bürüt 84 bin hektar arazi suladıklarını, suyu da Kartalkaya’dan aldıklarını kaydetti, bilgi olarak 1994 yılında kurulan birliğin çalışmaları hakkında ayrıntılı bilgiler sundu ve Türkiye genelinde 400’eyakın sulama birliğinin bulunduğunu, bunun 6 adedinin Kahramanmaraş il sınırları içinde bulunduğunu kaydetti.  


Kaynar son olarak; “2012 yılı sağ salim geçti de, barajların dolu olması kafi gelmiyor. Çünkü bu suyun üçte birini Gaziantep alıyor, yani geriye kalan mevcut su tarım arazilerini sulamak için yetmiyor. Yapımı süren Çetintepe barajı tamamlandığında, ancak o vakit rahatlama imkanına kavuşacağız” diye konuştu.


ÖNEMİNİZİ BÜYÜK.

Emniyet müdürü Metin Aşık da, tarımın önemine değindi, ülkenin ve günlük yaşamın can damarı olduğuna vurgu yaptı, “Çiftçilerimizin değil sadece, tüm insanların yaşam alanlarını kolaylaştırdığınız için öneminiz büyük, sizleri kutluyor, başarılar diliyorum” dedi.

Emniyet Müdürü Metin Aşık’ın iade-i ziyaretinde hazır bulunanlar arasında Narlı Çerkezler köylü muhtarı Mehmet Ali  Kurt, Tevekkeli köyü muhtarı Ejder Kısa ve Sarıkaya köyü muhtarı Mustafa Güneş de hazır bulundular.

 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol