Öne Çıkanlar AK PARTİ ON İKİŞUBAT YÖNETİM KURULU LİSTESİ AÇIKLANDI BARO ADAYI ATAKAN PAZAR GÜNÜNDEN BERİ KAYIP! BÜYÜK HİDROLİKTEN MÜŞTERİYE ÖZELÇÖZÜMLER DÜNYA KADINLAR GÜNÜ

Bu haber kez okundu.

KAHRAMANMARAŞ TANITIM GÜNLERİ TOPLANTISI
 Ilıca Termal Kaplıcası. Ekinözü İçmeleri, Eshab-ı Kehf ve Külliyesi, höyükleri, kaleleri, köprüleri, hanları, kaya mezarları, mağaraları, yaylaları akarsuları, baraj gölleri, geleneksel el sanatları, ve yöresel mutfağı ile alternatif turizm dalları açısından önemli bir potansiyele sahiptir.

  İlimizin turizm potansiyelinin harekete geçirilerek markalaştırılması, kültür ve turizm açısından cazibe merkezi haline dönüştürülmesi amacıyla ulusal ve uluslararası alanda sahip olduğu değerlerin tanıtılması büyük önem taşımakladır. Bu amaçla 2013 Nisan-Haziran ayları arasında Ankara Atatürk Kültür Merkezi'nde "Kahramanmaraş Tanıtını Günleri" gerçekleştirilmesi planlanmakladır. Amacı ilimizin turizm potansiyelini artırmak, ilimizin ekonomisine katkıda bulunmak ve ilimizin tanıtımını sağlamak olan projede kapsamında, ilimizin ilçeleri ile birlikte sahip olduğu tüm yöresel değerlerin sergilenebilmesi ve tanıtılabilmesi amacıyla il genelindeki kurum ve kuruluşların, ilgili oldukları alanlardaki yöresel değerleri ve proje kapsamında gerçekleştirmek istedikleri etkinliklerin belirlenmesi amacıyla 12 Aralık 2012 Çarşamba günü saat 14.00’da Valilik Fikret Kiraz Toplantı Salonunda ‘Kahramanmaraş Tanıtım Günleri’ toplantısı düzenlemiştir.


Vali Şükrü Kocatepe başkanlığında, İl Kültür ve Turizm Müdürü Seydihan Küçükdağlı, Kent Konseyi Başkanı Zeynep Arıkan, Kahramanmaraş ve İlçeleri Kültür Derneği Başkanı Abdurrahman Köroğlu, Andırınlılar Derneği Başkanı Ramazan Püsküllü, Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yrd. Serdar Zabun, kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının yetkililerinin katılımıyla gerçekleşen toplantı sonunda, 17 Ocak 2013 tarihinde konu ile ilgili tekrar toplantı yapılması ve bu tarihe kadar il genelindeki kurum ve kuruluşların, ilgili oldukları alanlardaki yöresel değerleri ve proje kapsamında gerçekleştirmek istedikleri etkinlikleri belirlemesi kararlaştırılmıştır.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol