Öne Çıkanlar seminer dizi DEDEOĞLU DA KAYINBABA OLDU DEMOKRASİMİZİN ZENGİNLİĞİ BUDUR ŞERİFLER İNŞAAT DOOSAN FORKLİFTİ TERCİH ETTİ

Bu haber kez okundu.

KAFKAS KÜLTÜR DERNEĞİ SEMPOZYUMU
 Programa, Kahramanmaraş İl Müftüsü Sayın Muhammet GEVHER, KSÜ İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Sayın Yrd. Doç. Dr. Yahya YAŞAR ve Emekli Öğretim Görevlisi Sayın Mücahit ARSLAN konuşmacı olarak iştirak etmiştir.

Programın açılış konuşmasını yapan Kahramanmaraş Kafkas Kültür Derneği Başkanı Lisan ALKIŞ, Derneğimizde böyle güzel bir etkinlik tertip etmekten duyduğu memnuniyeti dile getirirken, değerli konuklara katılımlarından dolayı teşekkür etti. 300 kişinin dinleyici olarak katıldığı ve sunuculuğunu Kahramanmaraş Kafkas Kültür Derneği eski başkanlarından Aytural EYERCİ’ nin yapmış olduğu program, Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Peygamber Efendimiz’in hayatından güzel örneklerin anlatıldığı konuşmayı Emekli Öğretim Görevlisi Mücahit ARSLAN yaptı. Daha sonra, KSÜ Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Yahya YAŞAR, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın 2013 yılında Kutlu Doğum Teması olarak “Hz. Peygamber (sav) ve İnsan Onuru” konusunun seçilmesine istinaden bir konuşma sundu. Emekli imamlar Hayati GÜNEŞ ve Cehti ÖĞÜT tarafından Gülün Yüzü ve Medine’nin Yolları isimli kasideler, okunduğu programa Onur konuğu olarak katılan İl Müftümüz Sayın Muhammet GEVHER, günün anlam ve önemine binaen etkileyici bir konuşma yaptı ve devamında okumuş olduğu Kur’an-ı Kerim ile program sona erdi. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol