banner1320
Öne Çıkanlar KIRSALDA DA O OLACAK BAŞARILARI KONUŞMALIYIZ” MAHÇİÇEK EJDER ORUÇ TEŞKİLATLARI HEYECANLANDIRIYOR BÜYÜKŞEHİR HALK EKMEK HER YERDE…

Bu haber kez okundu.

HESAP VERİLİR ANLAYIŞLA HİZMET VERİYORUZ!
 25 Aralık günü, Valilik, Fikret Kiraz Toplantı Salonundaki programda konuşan Vali Şükrü Kocatepe, hazırladıkları KAHRAMANMARAŞ GELİŞİM EYLEM  PLANI kitabı içindeki bilgilerden kısa notlar aktardı, bir nevi toplantının açılış konuşmasını yapmış olurken, bu toplantının kent için h ayırlı olacağını söyledi.

akabinde söz alan Sanayi  Genel Müdürü Kahramanmaraşlı olduğunu öğrendiğimiz Süfyan Emiroğlu da, bakanlık olarak kent için düşünülen yatırım ve projelerden kısaca söz etti, rakamlar ve tarihler verdi.

Süfyan Emiroğlu ardından AK Parti Grup Başkan Vekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, şeffaf bir hizmet anlayışıyla yatırımların gerçekleştiğini söyledi. “Bu çalışmalarla 4 yılın sonunda neler yaptığımız ortada olacak. Yani hesap verebilir bir anlayışla hizmet ediyoruz” diyen Ünal  “4 ay önce Kahramanmaraş gelişim stratejileri ve eylem planı kitapçığımızı yayınlamıştık. Bu kitabı bizim için kıymetli yapan, yaptığımız çalışmaları bir eylem planı olarak ortaya koymamızdı. Türkiye’de bir ilk olan bu çalışma sayın başbakanımıza da sunuldu ve son derece beğenildi. Yani ilk defa bir il, ilgili bakanlıklarla bakan düzeyinde bütün projelerini, yapılacak ve planlanan tüm yatırımları ele aldı bu çalıştaylarda. O yüzden bu çalışma çok önemli. Çünkü siyaseti de bağlayan bir tarafı var bunun. Yani siyasetçi aslında böyle bir şey yaparak risk alıyor.” dedi.


AK Parti iktidarıyla birlikte siyasete farklı bir boyut kazandırdıklarını kaydeden Ünal, siyasetçilerin verdikleri sözleri unutma döneminin kendileriyle birlikte kapandığını ifade etti. Ünal, sözlerini şöyle sürdürdü: “Geçmişte AK Parti öncesinde siyaset nasıldı? Siyasetçi konuşur, seçildikten sonra da konuştuğunu unuturdu. Tekrardan seçim geldiğinde de bir takım mazeretlerle tekrar oy isterdi. Ama AK Parti siyasetiyle bu durum değişti. Dolayısıyla biz bu çalışmayla şimdi risk aldık. Ayrıca bu çalışmalarımız sayın valimiz kanalıyla diğer siyasi partilere de gönderilecek. ‘Bununla ilgili katkılarınız var mı?’ diye onlara sorulacak ve katkıları istenecek. Geldiğimiz nokta şu her şey ölçülebilir, denetlenebilir, izlenebilir ve hepsinden önemlisi hesap verilebilir bir haldeyiz. Dolayısıyla bizler vekiller olarak seçim geldiğinde 4 yılın hesabını siyasi irade olarak vermiş olacağız.” diye konuştu.


YATIRIM HER YERE EŞİT GİDECEK!

Ünal, Kahramanmaraş’ın büyükşehir statüsü kazanmasının da kendileri adına sevindirici olduğunu belirterek, yatırımların kentin tüm yerleşim yerlerine eşit olarak gideceğini sözlerine ekledi.

Toplantıda, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Genel Müdürü Süfyan Emiroğlu ve Belediye Başkanı Mustafa Poyraz’da yaptıkları sunumlarla yatırımlar hakkında katılımcıları bilgilendirdiler.

Belediye Başkanı Mustafa Poyraz yaptığı sunumda, slayt gösterisi, rakamlar ve tarihlerle doyurucu bir bilgi aktarımı sağlarken, bu alanda ustalığını da ortaya koyan rahat ve kendinden emin tavırları ile dikkat çekti.


Toplantıya, Vali Şükrü Kocatepe, Türkiye Parlamenterler Birliği Başkanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Nevzat Pakdi, milletvekilleri Yıldırım Ramazanoğlu, Sıtkı Güvenç, Sevde Beyazıt Kaçar, Vali Yardımcıları Servet Güngör ve Mustafa Anteplioğlu, AK Parti İl Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kemal Karaküçük, İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Özsoy,  ile ilçe kaymakamları, ilçe belediye başkanları, kamu kurum ve kuruluşu müdürleri katıldı.


DSİ Bölge Müdürü Mevlüt Aydın ise, kurumu ile ilgili bilgiler verirken, özellikle inşaatı devam eden barajlar ve göletlerle ilgili bilgiler aktardı. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol