Öne Çıkanlar KMS 1 PUANLA DÖNDÜ HÜRRİYET YAZDI ÖZÇAM MARKET BEN İNANIYORUM dizi

Bu haber kez okundu.

FİRST LEGO LİGİ ÖZEL SANKO OKULLARI’NDA YAPILACAK
 Her yıl değişen bir tema çerçevesinde proje sunumu ve robot performansı ile çocuklara bilimi ve teknolojiyi sevdirmeyi amaçlayan First Lego Ligi Turnuvası, bugüne kadar birçok ülkede gerçekleştirildi. Bu yıl bölge elemelerinin Özel Sanko Okulları’nda yapılacağı turnuvada, 18 takım yer alacak.Türkiye’de bugüne kadar yapılan sekiz sezonda 22 ilden 5 bin 200 gencin yer aldığı turnuvada, bölge elemelerinden geçip, Türkiye finalinde dereceye giren Türk takımları uluslararası turnuvalarda biri Avrupa Şampiyonluğu olmak üzere 13 ödül aldı. Ayrıca, 2 katılımcı ABD üniversitelerinden burs kazandı.

Dokuzuncu sezonunda 25 ilden yaklaşık 2 bin gencin yarışacağı First Lego Ligi Turnuvası bölge elemesi, Gaziantep Özel Sanko Okulları’nda 17 Şubat Pazar günü 08.00-17.00 saatleri arasında yapılacak.
Özel Sanko Okulları Genel Müdürü Murat Köylüoğlu, geçen yıllarda yapılan First Lego Ligi Turnuvalarında öğrencilerinin en iyi sunum ve en iyi tasarım ödüllerini aldıklarını hatırlatarak, ‘’Akademik bilgi ve becerilerin sergilenebileceği bir alan olan bu turnuva için Türkiye genelinden seçilen bir okul olmak bizleri mutlu etmiştir” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol