banner1320
Öne Çıkanlar siyaset KAHRAMANMARAŞ TA BİR İLK DOĞA SPORLARI PANELİ SİYASİ PARTİLERDE ADAYLAR BELLİ OLDU Olimpik gün yürüyüşüne büyük ilgi ÇAKIROĞLU DERNEĞİ BUĞDAYLARI BİÇERDÖVERLE BULUŞTURDU

Bu haber kez okundu.

ELBİSTAN BELEDİYESİNDEN AŞURE İKRAMI

Elbistan Belediyesi, Muharrem ayı nedeniyle her yıl düzenlediği aşure ikramı geleneğini sürdürdü. Dev kazanda pişen 3 bin kişilik aşure, Uzun Çarşı’da, AK Parti Milletvekili Habibe Öçal, AK Parti İl Başkanı Av. Fırat Görgel, Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Ahmet Tıraş’ın da katıldığı programla vatandaşlara ikram edildi.

Burada vatandaşlara kendi eliyle aşure ikram eden Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, Muharrem ayı ve Aşure Günü’nün birliğin, dirliğin ve beraberliğin devamına vesile olması temennisinde bulundu.

RUHUNDA KARDEŞLİK, SEVGİ, ANLAYIŞ VE HOŞGÖRÜ SAKLI

Muharrem ayında tutulan oruçların kabul olması dileğini ileten Başkan Gürbüz, “Muharrem ayı Müslümanlar için dini, tarihi ve kültürel açıdan birçok mesaj barındıran önemli bir zaman dilimidir. Bu ayın 10. gününe denk gelen Aşure Günü’nün ruhunda kardeşliğin, birliğin, sevginin, anlayışın ve hoşgörünün anlamı saklıdır. Bu duygu ve düşüncelerle birlik, beraberlik, kardeşlik, paylaşma, dayanışma ve bereketin simgesi Aşure Günü’nün tüm İslam alemine ve hemşerilerimize hayırlar getirmesini temenni ediyorum” ifadelerini kullandı.

AK Parti Milletvekili Habibe Öçal ve AK Parti Elbistan İlçe Başkanı Ahmet Tıraş da; aşure ikramı yapılan vatandaşların Muharrem ayını ve Aşure Günü’nü tebrik etti.

Vatandaşlar da, aşure ikramından dolayı Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz ve emeği geçenlere teşekkür ettiler.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol