Öne Çıkanlar seminer DEDEOĞLU DA KAYINBABA OLDU dizi DEMOKRASİMİZİN ZENGİNLİĞİ BUDUR ŞERİFLER İNŞAAT DOOSAN FORKLİFTİ TERCİH ETTİ

Bu haber kez okundu.

DÖRT RESSAMIN KARMA SERGİSİ SÜRÜYOR
 Sanatçı Vedat Akkök, Bünyamin Küçükkürtül, Mehmet Akif Orçan ve Mehmet Akif Kaplan’ın eserlerinden oluşan sergi, sanatseverleri ağırlamaya devam ediyor.

Karma sergide yer alan 40 eser, ziyaretçiler tarafından beğeniyle izleniyor.
Sanko Park Alışveriş Merkezi 3’üncü katta bulunan Sanko Sanat Galerisi’ndeki sergi, 22 Şubat’a kadar her gün 10.00-22.00 saatleri arasında gezilebilecek.

SANATÇILAR
Vedat Akkök, 1958’de Kahramanmaraş’ta doğdu. Marmara Atatürk Eğitim Fakültesi Resim-İş Bölümü’nden mezun oldu. Ankara ve İstanbul’da Milli Eğitim ve bir özel okulda çalıştı.İTÜ Görsel ve Çevresel Ana Sanat Dalı Güzel Sanatlar Bölümü’nde resim yüksek lisansı tamamladı. 18 Mart Çanakkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde öğretim görevlisi olarak çalıştı. 6 kişisel sergi açtı. Çok sayıda yurtiçi ve yurtdışı kişisel-karma sergiye katıldı. Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Güzel Sanatlar Bölümü’nde 4 yıl bölüm başkanlığı yaptı. Halen KSÜ’de öğretim görevlisi olarak çalışıyor. Kendi atölyesinde resim ve vitray çalışmalarına devam ediyor.
Bünyamin Küçükkürtül, 1971 yılında Kahramanmaraş’ta doğdu. Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim Bölümü’nden mezun oldu. Suluboya çalışmalarından oluşan ilk sergisini 1992 yılında Bursa Şefik Bursalı Sergi Salonu’nda açtı. Sonrasında Bursa, Sivas, Kahramanmaraş ve Osmaniye’de 15 kişisel sergi açtı. Çalışmaları ağırlıklı olarak suluboya üzerine yoğunlaştı. 1995’den beri edebiyat ve sanat yayıncılığı yapıyor. İnsan Saati ve Kuyudaki Koro dergilerinin editörlüğünü de yapan sanatçının, çeşitli ulusal dergilerde çalışmaları yayınlandı. Yayınlanmış edebi içerikli 5 kitabı bulunuyor.

Mehmet Akif Orçan, 1977’de Kahramanmaraş’ta doğdu. 2000 yılında Atatürk Üniversitesi AEF Resim Bölümü’nden mezun oldu. Konu olarak figür üzerine yoğunlaşan sanatçı, figürün mekânsal işlevini başka bir coğrafya düzlemiyle tamamlıyor. 2012’de ‘’Göç’’konulu 5. Ulusal Resim Yarışması’nda bir eseri sergileme aldı. 5 kişisel sergi açtı. Bazı gazete ve dergilerde kültür sanat içerikli yazı ve şiirleri yayınlandı. Kitap kapak çalışmaları da bulunan sanatçı, Birleşmiş Ressamlar ve Heykeltıraşlar Derneği üyesidir. Şu anda Kahramanmaraş Güzel Sanatlar Lisesi ve kendi atölyesinde çalışmalarını sürdürüyor.
Mehmet Akif Kaplan, 1978 yılında Kahramanmaraş’ta doğdu. 2000 yılında Mersin Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nde lisans, aynı üniversitede 2007 yılında yüksek lisansını tamamladı. 2 kişisel resim sergisi açan ve karma sergilere de katılan sanatçı, halen KSÜ’de öğretim görevlisi olarak çalışıyor.

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol