banner1351
Öne Çıkanlar BÜYÜKŞEHİRDEN TRAFİĞİ RAHATLATACAK YENİ KAVŞAK DÜZENLEMESİ TEZCAN HERKES KENDİ İŞİNİ YAPMALI AFŞİN BELEDİYESİNDE CEYLANPINARDA BÜYÜK PANİK !

Bu haber kez okundu.

DOĞANIN TADINI ‘SAKLI BAHÇE’ İLE ÇIKARIN!
 İşletmeciliğini Ejder Karaboğa ve Necip Bayton’un yaptığı ve Kahramanmaraş Kapıçam mevkiindeki Tabiat Parkı içerisinde bulunan ‘Saklı Bahçe Restoran’ düzenlenen basın toplantısı ile Kahramanmaraş kamuoyuna tanıtıldı. Kahramanmaraş’ta görev yapan yerel ve ulusal medya temsilcilerinin katıldığı Basın Toplantısında Saklı Bahçe Restoran İşletmecilerinden Ejder Karaboğa, hizmete açtıkları Saklı Bahçe Restoran’ının sadece bir restoran olarak kalmayacağını çevresinde ki çocuk oyan parkları, spor kompleksi, at binim merkezi, alışveriş merkezi ve kır evleri ile ilerleyen günlerde Kahramanmaraşlıların gözde mekanı haline geleceklerini ifade etti.

Saklı Bahçe Restoran İşletmecileri Ejder Karaboğa ve Necip Bayton, Kapıçam Mevkiinde ki Tabiat Parkında birlikte düzenledikleri basın toplantısında, işletmeleri hakkında bilgiler verdiler.

BU KADAR BASINI BEKLEMİYORDU!

Yağışlı havaya rağmen basın mensuplarının ilgi göstermesi karşısında duygularını gizlemekte zorlanan, 29 yıllığına Orman Bölge Müdürlüğünden kiraladıkları tesislerinde Kahramanmaraşlılara doğa içerisinde birbirinden güzel eşi benzeri olmayan hizmet sunacaklarını, bun anlamda da Kahramanmaraşlı hemşerilerinin açmış oldukları tesislerine ziyaret ederek kendilerine destek olmalarını beklediklerini kaydetti ve ilerleyen zamanlarda kurmuş oldukları tesislerinde Kahramanmaraşlılar için çok güzel yatırımlar yapacaklarını dile getiren Karaboğa, doğa harikası ile iç içe olan Restoranlarında kısa zamanda yapacakları büyük yatırım ile birlikte adeta bir kompleks haline getireceklerini ve Kahramanmaraşlılara birbirinden farklı alanlarda en güzel hizmeti sunacaklarını vurguladı.

Karaboğa, Saklı Bahçe Restoran hakkında şu ifadelerde yer verdi: “Kapıçam piknik alanı olarak bildiğimiz Kapıçam Tabiat Parkında ki Saklı Bahçe isimli Restoranımızı Kahramanmaraşlıların hizmetine açtık. Tamamen yeşil tabiatın içerisinde olan restoranımız Saklı Bahçe Kahramanmaraş’ın ihtiyacı olan bir mekandı, biz bu ihtiyacı burayı hizmete sunarak kapatmaya çalıştık. Kapıçam Tabiat Parkını Orman Bölge Müdürlüğünden İhale yolu ile 29 yıllığına kiralamış bulunuyoruz. Uzun vadede çok güzel hizmetler yapacağız, bu hizmetlerden kısaca bahsetmek gerekirse 20 dönümlük bir yerde spor kompleksi kuracağız, bu alanın içerisinde tenis kortları, halı sahalar, yüzme havuzları ve fitnes gibi alanlar yer alacak. Bunun yanı sıra Saklı Bahçemizin ön tarafında yine 5 dönümlük bir alanda at binim merkezi yapacağız. Kışlık ve yazlık ata binme fırsatımız olacak ve at eğiticilerimizin eşliğinde gelen vatandaşlarımız rahatlıkla ata binmenin keyfini yaşayacak. Bunun dışında kır evlerimiz olacak muhtelif yerlere yerleştirilecek bu evlerimiz, girişte sol tarafta üçlü alışveriş merkezi yapacağız, yine yol kenarına dinlenme tesisi yapma imkanımız var” dedi.

İMAR PLANI ALINDIKTAN SONRA…

Karaboğa açıklamasının son bölümünde ise; “Bütün bunların hepsinin izinleri alınmış durumda, bunların yapılabilmesi için de imar planına açılması gerekiyor. Biz 1 yıldan bu tarafa İl Özel İdaresinde konunun mücadelesini veriyoruz. Fakat biz bir yıl konuyla uğraştıktan sonra İl Özel İdaresi bu konuda biz yetkili değiliz diye bir cevap verdi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığına sevk ettiler dosyamızı. Onlarda bizlere önce ormandan izin alın sonra tekrar bize gelin dediler şuanda Orman Bölge Müdürlüğüne tam istedikleri ölçüde dosyaları verdik.

Harita Mühendisleri ve Jeoloji Mühendisleri ve Şehir Plancımız planlarını hazırladı dosyamız Orman Bakanlığında. Orman Bakanlığından dosyalarımız geldikten sonra tekrar Çevre Şehircilik Bakanlığına gidecek ardından imar planımız hazır olmuş olacak. Arkasından bu söylediğimiz yatırımlara burada başlayacağız. Buranın ortaklık yapısı yüzde 50’si bizim yüzde 50’si de Gaziantepli arkadaşlarımızın. Bunu söylememizdeki maksadımız inşallah Kahramanmaraşlı ve Gaziantepli arkadaşların bir araya gelip Kapıçam’da güzel yatırımlar yaptığımızı görsünler diye düşündük. Kahramanmaraş medyasından da bizlere buranın faaliyete geçesi sırasında destek vermesini ve Kapıçam’da ki bu kuracağımız tesisin Kahramanmaraş’a tanıtılmasında öncülük etmesini istiyoruz. Biz Kahramanmaraş’ta Saklı Bahçeyi ve Kapıçam Tabiat Parkını ailelerin rahatlıkla gelebileceği ve doğa ile baş başa keyifli bir zaman geçirebilecekleri bir ortam haline getireceğiz. “ diye konuştu. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol