Öne Çıkanlar KMS 1 PUANLA DÖNDÜ HÜRRİYET YAZDI ÖZÇAM MARKET BEN İNANIYORUM dizi

Bu haber kez okundu.

 DİN GÖREVLİLERİNE TASHİH-İ HURUF DERSİ
 Diyanet-Sen İl başkanı Ekrem Aslan amaçlarının daha verimli bir din hizmeti olduğunu belirterek şöyle konuştu;Bu kursu açmamızdaki amacımız din görevlisi arkadaşlarımızın Kur-an’ı Kerim’i gerekse mahreçleriyle gerekse sıfatlarıyla en güzel bir şekilde öğrenip güzel bir Kur’an okunması amacımızdır. Arkadaşlarımız kurstaki öğrenecekleri bilgilerle görevlerini en güzel bir şekilde icra edebilmeleri için bu kursu açtık. Allah razı olsun arkadaşlarımızda bu kursa ilgi gösteriyorlar. Biz, Din Görevlisi arkadaşlarımızın yanı sıra talep olması durumunda bayanlara yönelikte bu kursu açma arzusundayız. Kursun açılma aşamasında emeği olan sendikamızın gençlik kolları başkanı Ali Sarıkaya’ya buradan teşekkür ediyoruz.”HEM OKUYUP HEM YAŞAMAK!

Rehber öğretici Baki Güven de Kur’an okurken harflerin düzenli çıkması gerektiğini belirtti. Güven konuşmasında; “ Doğru teleffuz çok önemlidir. Kur’an okurken harflerin mahreç ve sıfatlarına azami derecede riayet ederek, tecvit kurallarını en itinalı bir şekilde uygulayarak okunması için gayret içindeyiz. Kurs bitiminde arkadaşlarımızda gözle görülür bir değişiklik olacak ve dinleyenlere o güzel kelamı gönül telini titreterek dinletmiş olacaklar. Yani hem okuyup hem yaşayacaklar. Zaten amaç onu yaşamak olmalıdır.” dedi.

Rehber öğretici, Serintepe cami Müezzini Baki Güven tarafından Memur-sen salonunda verilen kursa yaklaşık 20 din görevlisi katılıyor. Uzun süreli olacağı belirtilen tashih-i huruf kursunda Kur’an-ı Kerimi güzel okuma yanında, kıraat ve musiki (makam, ezanı güzel okuma vb.) dersleri birlikte verilmekte. Kurs haftanın Salı ve Çarşamba günleri yatsı namazı sonrasında veriliyor…

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol