Öne Çıkanlar KMS 1 PUANLA DÖNDÜ HÜRRİYET YAZDI ÖZÇAM MARKET BEN İNANIYORUM dizi

Bu haber kez okundu.

BELEDİYEDEN SIRADIŞI BİR KONFERANS
 Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde 12 Ocak 2013 Cumartesi günü saat 19.30’da gerçekleştirilecek olan ‘Mehmet Ali Bulut ile Kendinizi Tanıma’ konferansında konuşmacı olarak Mehmet Ali Bulut katılacak.

Sıradışı konferansta katılımcılara hitap edecek Mehmet Ali Bulut; “Ruh ve Beden İlişkisi’,’ İnsanın Kimliği ve Özü’, ‘Kader ve Mahiyeti Nedir?’, ‘Başarının Zeka İle İlişkisi ve Kader’, ‘Ruhun Gücü, Bedenin Potansiyeli ve Başarı İlişkisi’, ‘Nefs Aklı ve Kalp Bileşkesinde Tüm Yönleriyle İnsan’ konularında bilgiler sunacak.

Tüm halkımızın davet edildiği konferansa katılım ücretsiz olacak.

Mehmet Ali Bulut Kimdir?

1954’te Gaziantep’in İslahiye ilçesinin Kerküt köyünde doğdu. İlkokulu burada tamamladı. Gaziantep İmam Hatip Lisesini ve ardından Gaziantep Lisesini bitirdi.

1978 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arap ve Fars Dilleri ve Edebiyatları Bölümü’nden mezun oldu.

1979 yılında Tercüman Gazetesi’ne girdi. Tercüman Kütüphanesinin kurulması ve kitapların tasnifinde görev aldı.

1991 yılında Haber koordinatörü olarak Ortadoğu Gazetesi’ne geçti. Bu gazete 5 yıl süreyle köşe yazarlığı yaptı. Yeni Sayfa ve Önce Vatan Gazetelerinde günlük yazıları ve araştırmaları yayınlandı.

1993 yılında haber editörü olarak İhlas Haber Ajansı’na girdi. Kısa bir süre sonra ajansın haber müdürlüğüne getirildi. Mahalli bir ajans konumundaki İhlas Haber Ajansı, onun haber müdürlüğü döneminde Türkiye’nin ve Ortodoğu’nun en büyük görüntülü haber ajansı konumuna yükseldi.

1997 yılında İHA’dan ayrılmak zorunda kaldı. Bir grup arkadaşıyla birlikte Veri Haber Ajansı’nı kurdu. Finansal sıkıntılardan dolayı Ajansı kapattı. 1999 yılında BRT Televizyonuna girdi. Haber editörü ve program yapımcısı olarak görev yaptı.

2001 Mayısında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Basın danışmanlığına getirildi. 3 yıl bu görevde kaldı. Bir süre Ali Müfit Gürtuna’nın basın ve siyasi danışmanlığını yaptı. Turkuaz Hareket’in mantalitesinin oluşturulmasında büyük katkısı oldu.

Bugün Gazetesi Yurt Haberler müdürü olarak çalışan Bulut, emekli ve sürekli basın kartı hamilidir

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol