banner1320
Öne Çıkanlar siyaset KAHRAMANMARAŞ TA BİR İLK DOĞA SPORLARI PANELİ SİYASİ PARTİLERDE ADAYLAR BELLİ OLDU Olimpik gün yürüyüşüne büyük ilgi ÇAKIROĞLU DERNEĞİ BUĞDAYLARI BİÇERDÖVERLE BULUŞTURDU

Bu haber kez okundu.

BAŞSAVCI KÜÇÜK’ÜN ENGELLİLERE İLGİSİ
 Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Küçükü üye Akif Karaköse ile ziyaret eden ve dernek çalışmaları hakkında bilgiler veren Dernek Başkanı Abdulhamit Yeniceli, ilgisinden ötürü Başsavcı Küçük’e teşekkür etti.

Başkan Yeniceli, “Görüşmemiz esnasında öncelikle sayın Başsavcımızın çok sıcakkanlı, hayata pozitif bakan ve bu pozitifliği ise engelli kardeşlerimizin de yaşamasını istediği sözlerinden çok rahat anlaşılıyordu. Çıkarmış olduğumuz "YENİ YAŞAM " dergimizi sayın başsavcımıza sunduk ve dergimiz hakkında istişarelerde bulunduk, ayrıca bir sonraki sayımızda dergimize ekleyeceğimiz konuları kısaca konuştuk. Bu çalışmalarımızı yaparken derneğimizin henüz yeni olduğundan ve derneğimiz ve dergimizin yeni olmasına rağmen şuana kadar engellilere bakış açısı ile ilgili farkındalıkların yavaş yavaş oluştuğunu gördüğümüzü paylaştık. Yayınlamış olduğumuz dergimiz sayesinde 1 medikal firmasından (Karabulut medikal) derneğimize 10 adet tekerlekli sandalye ve 1 adet değeri 10000 tl’ye kadar çıkabilen bir protezin ihtiyaç sahibi engelli kardeşimize verileceğini bunun yanı sıra bir alışveriş marketinin (Ilıksoy market)in ise 2 adet tekerlekli sandalyenin verileceğini ve bu sandalye sayısının artışı ile ilgili firma içerisinde görüşmenin devam ettiğini bu sayının artırılabileceğini belirterek derneğimiz üyesi olsun olmasın bütün engellilere market alışverişlerinde % 5 indirim yapabilecekleri sözünü aldığımızı sayın başsavcımızla paylaştık. Yine şehrimizde çok fazla engellinin bulunduğunu bunun ise en büyük nedeninin akraba evliliğinden oluştuğunu bu nedeninde temelinde eğitimin önemli bir rol aldığını ve derneğimizin bu konulardaki projelerinden ve rehabilitasyon merkezi ile ilgili projelerinden bahsettik. Başsavcımızın ise adliye içerisinde ve ceza evlerinde tüm engellilere erişebilirlik konusunda ve manevi anlamda gereken yardımın yapıldığını tüm adalet personelinin bu konuda duyarlı olduğunu belirtti dedi.

Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Küçük ise, üzerlerine düşen ve yapabilecekleri her konuda dernek üyelerinin yanınızda olacaklarını söyledi.  

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol