Öne Çıkanlar KMS 1 PUANLA DÖNDÜ HÜRRİYET YAZDI ÖZÇAM MARKET BEN İNANIYORUM dizi

Bu haber kez okundu.

BAŞKAN POYRAZ, MUHTARLARLA ON YILI DEĞERLENDİRDİ
 Belediye meclis salonunda gerçekleştirilen toplantıya Belediye Başkan yardımcıları Cevdet Kabakcı, Mustafa Uzunlar, Hasan Kara ile Belediye Başkan Danışmanı Zeynep Arıkan da katıldı.

Kahramanmaraş Belediyesi tarafından son 10 yıldır şehre kazandırılan irili ufaklı tüm hizmetlerin slayt halinde gösterildiği toplantıda bir konuşma yapan Başkan Poyraz muhtarlara teşekkür etti. Konuşmasına “Hafıza-i beşer nisyan ile maluldür” diyerek başlayan Başkan Mustafa Poyraz gerçekleştirilen projeleri anlamak ve hatırlamak adına sivil toplum örgütleriyle değerlendirmenin önemli olduğunu belirterek ara sıra bu tür toplantılar gerçekleştirdiklerini söyledi.


Başkan Poyraz konuşmasında; “10 yıllık görev sürem boyunca muhtarlarımızla hep bir uyum içerisinde çalışmaya gayret gösterdik. 10 yılın sonunda bugün gördüğümüz tüm bu hizmetlerde elbette ki bu uyumunda katkısı var. Hepinize bize gösterdiğiniz güven için teşekkür ediyorum. Muhtarlarımızın daha iyi ortamlarda hizmet vermeleri için yeni muhtarlık binaları yaparken mevcut muhtarlık binalarında iyileştirme çalışmaları gerçekleştirdik. Biz hep bir aileyiz dedik ve öyle hareket ettik.


Bundan sonra çok daha büyük bir aile oluyoruz. Güzel şehrimiz için karşılıklı güven, saygı ve hizmet aşkıyla hep birlikte çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Başkan Poyraz muhtarlara görevde bulunduğu 10 yıl süresince hayata geçirilen küçük büyük tüm hizmetleri anlatırken yeni dönemde gerçekleştirilecek olan atık su arıtma tesisi, kentsel dönüşüm, kent meydanı, kültür park ve kılavuzlu rekreasyon alanı gibi büyük projeleri de paylaştı.


Kahramanmaraş’ın büyükşehir olmasıyla ilgili konuya da değinin Başkan Mustafa Poyraz “Cumhuriyet tarihi boyunca şehrimize verilen 3 önemli özellik var. Kahramanmaraş’ımıza Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 1925 yılında İstiklal Madalyası verilmiş, 1973 yılında Kahramanlık payesi ile ödüllendirilmiş ve son olarak da Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından büyükşehir statüsüne kavuşturulmuştur. Bir kez daha başta Başbakanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu. Başkan Poyraz muhtarlara büyükşehir’in kazanımlarından da bahsetti.

Toplantının ardından Başkan Poyraz muhtarlarla birlikte yemek yedi.

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol