banner1351
Öne Çıkanlar DULKADİROĞLUNDA PAZAR YERLERİ DEĞİŞİYOR VE DÖNÜŞÜYOR ADAY ADAYLIĞI BAŞVURUSUNU YAPTI öneri MEHMET DERE KESİNLEŞEN MHP K.MARAŞ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI‏ LİSTESİ

Bu haber kez okundu.

BAŞKAN MURAT ARAS: “ECZACILAR YAŞATILMALI”

Eczacılar, 14 yıl aradan sonra sorunlarını dile getirmek için Ankara’da binlerce eczacının katılımı ile miting düzenledi.

ECZACILAR AĞIR ŞARTLAR ALTINDA HİZMET VERİYORLAR

Ankara’da düzenlenen Eczacılar mitingine 14. Bölge Kahramanmaraş Eczacılar Odası Başkan Eczacı Bahtiyar Murat Aras yönetim kurulu üyeleri, eczacılar ve teknisyenlerde katılarak mitinge destek verdi. Ankara’da gerçekleştirilen Büyük Eczacı Mitingi’ni değerlendiren Başkan Aras açıklamasında şu görüşlere yer verdi: “Biliyorsunuz bu yaşanan ekonomik koşulların enflasyonist ortamın aslında en büyük kaybeden eczacı. Bütün Türkiye'deki enflasyonist koşullarda ticaret yapan herkes enflasyon oranında her türlü fiyat yenilemesini yaparken maalesef eczacıların sermayeleri yarıya indi masrafları ikiye, üçe katlanırken, eczacılar bu ağır koşullarda halkına sağlık hizmeti, 28 bin eczaneyle Türkiye'nin dört bir yanında aralıksız sürdürmeye devam etti. Ve şu ana kadar da hiçbir zaman sesini çıkartmadı. Ama bu ağırlaşan koşullarda artık eczacının da tahammül sınırlarını aşan bir koşullarla karşı karşıyayız.

 İNSANLARIMIZIN MORALİ, TÜRKİYE’NİNİ MORAL DEMEKTİR

Bu itibarla eczacılarımız günde 3 milyon, 4 milyon vatandaşımıza her gün hizmet vermektedir. İnsanlarımızın morali Türkiye'nin morali demektir ve Türkiye'de iktidarı bulunduranlar şunu unutmasınlar ki eğer Türkiye'de bir insan mutsuzsa bir mutsuzluk ifade ediyorsa orada bir problem vardır ve bunu idareci muhakkak çözmelidir. Bırakın bir kişiyi Türkiye'de şu anda milyonlar çok büyük bir ekseriyet Türkiye'nin yetmişi, sekseni ekonomik kriz altında maalesef eziliyor ve bu konuda da hala yeni bir çabanın, yeni bir iyileştirmenin olmadığını görüyoruz.

Bu açıdan tekrar buradan sesimizi tekrar dillendirmek istiyorum ki hak ettiği değeri almalıdır. Eczaneler yaşatılmalıdır. Ve eczaneler bu memleketin şu andaki sosyal sisteminde vatandaşa ulaşan en önemli meslek kuruluşlarından biridir

Eğer siz eczacının moralini yüksek tutarsanız, eczacının morali halka yansır ve halkla beraber bu sağlık sisteminin çok önemli bir paydaşı olarak yoluna devam eder. Ama eczacı, moralsiz, bitkin, yorgun ve iki eczaneden biri kapanırsa gerçek anlamda vatandaşımıza en önemli sosyal hizmet olan sağlık hizmetini gerçekleştiremeyiz. Ve sağlık hizmeti gerçekleştirilmediği takdirde de en önemli hizmetlerden biri aksarsa Türkiye'de bütün  şartların aksayacağını lütfen unutmayın.

ECZACILARA YAŞATILMALI

Biz barışçı, demokratik ve olumlu bir söylemle pozitif bir enerjiyle meramımızı anlatmaya çalıştık. Başkaları gibi dövüşle, patırtıyla, gürültüyle hiçbir zaman Türkiye'nin şu günkü zor koşullarında bir irite edici güç olmak istemiyoruz. Ama Türkiye'deki bütün eczacıların yaklaşık aileleri beraber 1 milyon 1,5 milyon bir insanı şu an itibariyle etkileme kapasitesi var. Böyle bir büyük camianın da lütfen sesine kulak verin. Buradan tüm yetkililere sesleniyorum. Eczanelerimiz yaşansın Eczanelerimiz kapanmasın.”

MESLEKTAŞLARIMLA GURUR DUYDUM

Ankara mitingine olağan üstü bir katılımın sağlandığını belirten Başkan Murat Aras, “Ankara’da Türkiye'deki bu  kadar gergin ortama rağmen bu kadar sıkışık gündeme rağmen bu kadar ekonomik ağır koşullara rağmen ve eczacılar da bu ekonomik koşulların en büyük mağdur olmasına rağmen en ufak bir taşkınlığın, en ufak bir kötü hadisenin, en ufak bir kötü sesin olmadığı, bayram havasında ve bir, pozitif cereyanla kendi meramını anlatmak isteyen bir elit topluluğun, bir organizasyonuna şahit olduk. Bu itibarla tüm meslektaşlarımla gurur duyduğumu ve bu organizasyonu yapan başta Türk Eczacılar Birliği Merkez Heyetini ve tüm elli dört oda başkanı arkadaşımı ve oraya katılan tüm eczacıları, teknisyen kardeşlerimi ve teknisyen federasyonu başkanını canı gönülden kutluyorum.” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol