banner1320
Öne Çıkanlar KIRSALDA DA O OLACAK BAŞARILARI KONUŞMALIYIZ” MAHÇİÇEK EJDER ORUÇ TEŞKİLATLARI HEYECANLANDIRIYOR BÜYÜKŞEHİR HALK EKMEK HER YERDE…

Bu haber kez okundu.

ARIKAN: “SORGULANMASI GEREKENLER MARAŞLILAR DEĞİL”
 Birçok sivil toplum kuruluşu, siyasi parti temsilcileri ve belediye başkanlarının da katıldığı basın toplantısında sırasıyla konuşmalar yapılarak görüşler dile getirildi.

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası’nda Maraş Olayları’na ilişkin yapılan ortak basın toplantısında konuşmak üzere kürsüye gelen Türkiye Kent Konseyleri Birliği Genel Başkanı ve Kahramanmaraş Kent Konseyi Başkanı Zeynep Arıkan, söylenecek şeylerin aşağı yukarı aynı doğrultuda olduğuna işaret etti.


Başkan Arıkan Pazarcık ve Narlı Belediye Başkanlarının Maraş Olayları’nın yıldönümü günlerinde anıldığı dile getirdiklerini hatırlatarak: “Bundan 34 yıl önce vuku bulan bu faciayı tarihe not düşmesi adına ben de lanetliyorum. Olayın vahametini gören bilen gözler, bugün burada olduğu gibi kabuk tutmaya başlayan bu yaranın tekrardan kanatılmaması için gayret gösteriyorlar. Ben her yıl bu olayı bahane ederek yurt dışından Kahramanmaraş’a gelerek bu olayı sorgulamaya çalışan dernek başkanlarına sorgulanması gereken insanların Maraşlılar olmadığını ve sorgulanacak yerin Kahramanmaraş olmadığını söylemek istiyorum. Ve sadece bu olayın yıldönümlerinde değil başka zamanlarda da Kahramanmaraş’a gelmeleri halinde bu konunun konuşularak belki de çözümün daha kolay olacağını söylemek istiyor, saygılar sunuyorum” diye konuştu.


Ortak basın toplantısında ayrıca sivil toplum kuruluşu temsilcileri, belediye başkanları, siyasi parti temsileri de birer konuşma yaparak konu ile ilgili görüşlerini dile getirdiler.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol