Öne Çıkanlar seminer DEDEOĞLU DA KAYINBABA OLDU dizi DEMOKRASİMİZİN ZENGİNLİĞİ BUDUR ŞERİFLER İNŞAAT DOOSAN FORKLİFTİ TERCİH ETTİ

Bu haber kez okundu.

ARIKAN, “ENGELLİLERİN YANINDAYIZ!”
 Beraberinde, Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Av.Doğan Nurluyol olduğu halde Kent Konseyi Başkanı Zeynep Arıkan’ı makamında ziyaret eden Başkan Abdulhamit Yeniceli, engellilere yönelik yeni projelerini Başkan Arıkan ile paylaşırken, Nurluyol da bundan böyle Kent Konseyi Engelliler Meclisinde Yeniceli’nin görev almasının daha doğru ve verimli olacağını söyledi.

Nurluyol’un engellilerin mecliste daha aktif bir rol alma önerisini değerlendiren, ancak bunun mecliste alınacak karar ile olabileceğini belirten ve aynı zamanda da Kent Konseyi Dönem Başkanı olan Arıkan, buna hep birlikte karar vereceklerinin altını çizdi, bu meselede kendisi için bir sakınca bulunmadığını vurguladı.


ARIKAN, ŞURADA BİR SENEMİZ KALDI

Mahalli seçimlere bir yıl kala, geleceğin ne olabileceğini kestirmenin güç olduğu dönemde, üstlendiği görevi başarı ile sürdüren ve kentin tanıtımında önemli bir rol üstlenen Arıkan, engelli vatandaşlara verilecek akülü araba (tekerlekli sandalye) için de kampanya düzenlenmesi gerektiğini belirterek, “ihtiyaçların tesbitinde toplu çözümlere yer vardır. Kaldı ki sivil toplum kuruluşları da bu hayırlı kampanyaya katkı sağlarlar. Bizler, gerçek ihtiyaç sahibi, suiistimale meydan vermeyecek kimselere yardımcı olmak için buradayız! Toplu hareket etmek zorundayız, çünkü engelliler de bizim insanımız ve onların sorunları bizim de sorunumuz” dedi.


Kent Konseyi Dönem Başkanı olan Arıkan, kendisinin aynı zamanda tek bayan başkan olduğunu da hatırlattıktan sonra, Yeniceli, birlikte hareket ettiklerinde ortaya bir kuvvet unsurunun çıkacağını ifade ederek; “Amacımız engelli vatandaşlarımızı bir çatı altında toplamak, onların sorunlarına çözüm bulabilmek. Sizlerin de bize yardımcı olacağı inancındayız. Masa başında olunmalı düşüncenize katılıyorum. Karar alma ve etkili olma noktasında bu düşünceniz önemli.” diye konuştu.


FATİH ERTAŞ’A HAYIRIL OLSUN ZİYARETİ

Kendisinin bir şehir milliyetçisi olduğunu ileri süren Arıkan, son olarak, “Kahramanmaraş benim için bir sevdadan öte, bir davadır” diyerek sözlerine nokta koydu, geldikleri için konuklarına teşekkür etti, engellilere yardım konusunda her zaman elinden gelenin yapacağı vaadinde bulundu.

Nurluyol ve Yeniceli, hassasiyetinden ötürü Başkan Arıkan’a teşekkür ettiler, bu görüşme hitamında kutsal topraklarda Umre görevini y erine getiren Belediye Özel Kalem Müdürü Fatih Ertaş’ı da ziyaret ederek hayırlı olsun dileğinde bulundular, zemzemini içip, hurmasını yediler. 
Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol