banner1351
Öne Çıkanlar BÜYÜKŞEHİRDEN TRAFİĞİ RAHATLATACAK YENİ KAVŞAK DÜZENLEMESİ TEZCAN HERKES KENDİ İŞİNİ YAPMALI AFŞİN BELEDİYESİNDE CEYLANPINARDA BÜYÜK PANİK !

Bu haber kez okundu.

ANKARA’DA MARAŞ GECESİ
 13 Nisan Cumartesi günü, Sheraton Otelindeki Maraşlılar Gecesi adıyla anılan etkinlik, kokteyl ile başladı. Kokteyl sırasında tanışmalar, selamlaşmalar, hasret ve özlem gidermeler yanında, Kahramanmaraş Ticaret Borsasının Maraş yemek kültürünü tanıtan kitabının konulduğu stand büyük ilgi görürken, gecenin sanatçısı, Türk Halk Müziği Sanatçısı Mehmet Seske,  konukların kulaklarının pasını sildi, birbirinden güzel türküleri ile konukları coşturmayı başardı, hediye çekilişinde de Kahramanmaraş’ın el sanatları ve yöresel ürünleri bir kere daha tanıtıma tanıklık etti.Kahramanmaraş Eğitim Vakfı Başkanı Doğan Akyol yaptığı konuşmada, Vakfın tarihçesinden ve etkinliklerinden söz etti, 1987 yılında, Ankara’da ikamet eden bir gurup Kahramanmaraşlılar tarafından kurulduğunu ve bugüne kadara faaliyetlerini aralıksız sürdürdüğünü söyledi.

Başkan Akyol konuşmasına devam ederek; “Vakfın kuruluş amacı,  Kahramanmaraşlılar arasındaki birlik ve beraberliği sağlamak, şehrimizi en iyi şekilde tanıtmak ve özellikle üniversitede okuyan ihtiyaç sahibi öğrencilere maddi ve manevi anlamda destek vermektir. Vakfımız milletvekillerimizin, valilerimizin, belediye başkanlarımızın, ticaret ve sanayi odası başkanlarımızın ve özellikle Kahramanmaraşlı işadamlarımızın desteklerine her zaman mazhar olmuştur. Vakfımızın bu yıl burs verdiği öğrenci sayısı 83 olup, bu öğrencilerimize her ay 100 lira maddi yardım yapılmaktadır. Amaç daha fazla öğrenciye daha çok maddi yardım yapabilmektir” dedi.


EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR ETTİ

Vakfın kurucusu ve onursal başkanı Av.Abdulkadir Bayazıt, çeşitli dönemlerde başkanlığı yürüten Av.Tahsin Türkçapar ve bugün MHP çatısı altında siyasetini sürdüren Milletvekili Mesut Dedeoğlu yanında,  vakfa  desteğini hiçbir zaman ihmal etmeyen ve esirgemeyen Prof.Dr.Fikret Eren ve  diğer konuklarına teşekkür eden Başkan Akyol, son olarak şunları söyledi; “Ayrıca  vakfımızın daha önceki çalışmalarında başkanlık  yapan ve çok büyük emekleri geçen Prof.Dr.Ahmet Yaycıoğlu ve ebediyete intikal eden diğer kurucu üyelerine de Allah’tan rahmete dilerim” diye  konuştu ve  herkese iyi eğlenceler ve gelecek yıl aynı yerde buluşma temennisinde bulundu.


MARAŞ TÜRKÜLERİNDEN CANLI MÜZİK ZİYAFETİ

Sahnede yer alan sanatçılar, birbirinden güzel Maraş türkülerini seslendirirken, geceyi sunan Necmettin Abken, esprileri ile geceye ayrı bir renk kattı, akabinde hediye çekilişi için fıstık ezmelerinin dağıtımına geçildi. Fıstık Ezmeleri Arif Şekerlemeden gelirken, tatlı ve dondurmaları da MADO göndermişti.

Maraş ve yöresine has meyam şerbeti yanında ıravanda şerbeti de salonda dağıtılırken, salonu dolduran yaklaşık 750 kişi, gece için gelen telgrafları dinledi.

Yemek her zamanki otelin klasik yemeğinden oluşurken, Maraş yöresine has içli köfteyi de Kahramanmaraş MHP İl Başkanı Mustafa Bastırmacı’nın, el sanatları ve ceviz oyma mücevher sandıkları yanında diğer hediyeleri de Kahramanmaraş Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ahmet Kuybu ile, Sandalyeciler Odası Başkanı Mehmet Geçkil’in, gömlekleri de Nuri Gömlekleri sahibi Nuri Bertizlioğlu tarafından gönderildiği bilgisi duyurulurken, Ekrem Spor’un Kahramanmaraşspor 46 formaları çekilişte büyük ilgi gördü.

Sanatçılar bir yandan günün sevilen şarkılarını ve fantezi müziklerini konuklara sunarken, hediye çekilişinde sürprizler yaşandı, üst üste iki hediyenin Ankara’da ikamet eden işadamı Faruk Bilgili’ye çıkışı ve hediyesini MHP milletvekili Mesut Dedeoğlu’ndan alışı, gecenin sürprizi olarak yorumlandı, yine fıstık ezmesine hediye çıkan tanınmış işadamı Abdürrahim Özge de hediyeyi yeniden Vakfa bağışladı.

MARAŞ YEMEKLERİ KİTABI VE BALSUYU

Geceye damgasını vuran bir başka güzellik de, Kahramanmaraş Ticaret Borsasının kültür yayınlarından çıkartılan Maraş Yemekleri kitabının da konuklara dağıtılması idi. Ticaret Borsası Başkanı Ahmet Duran Balsuyu, bir kültür hizmeti olarak bu kitabı yayınlamaktan duyduğu mutluluğu konukları ile paylaşırken, standı düzenleyen Borsa Genel Sekreteri Ahmet Balbaba da bu mutlulukta payı olanlar arasında yer aldı.

HERKES M.POYRAZ’I BEKLERKEN VE GECEYE KATILAN KONUKLAR

Kutsal topraklara giden ve Umre dönüşü İstanbul üzerinden Ankara’daki etkinliğe iştirak edeceği beklenen Kahramanmaraş belediye Başkanı Mustafa Poyraz mazereti sebebiyle  geceye katılamazken, canlı müzik ve yemekli geceye katılan çok oldu.

Vakfın kurucularından ve onursal başkanı  Abdulkadir Bayazıt, Yargıtay Emekli Başkanı Nazım Kaynak, Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Muammer Buçak, Emniyet Genel Müdürlük-Emniyet Müdürü Yakup Patla, Belediyeler Birliği Genel Sekreteri Hayrettin Güngör, AK Parti eski milletvekilleri Dr.Cafer Tatlıbal ve Avni  Doğan, tanınmış işadamı ve müteahhit Abdürrahim Özge, MHP Milletvekili Mesut Dedeoğlu, KSÜ Rektörü Prof.Dr.Fatih Karaarslan, Selçuk Üniversitesi Beyşehir Ali Akkanat İşletme Fakültesi  Dekanı Prof.Dr.Adnan Çelik ve Tahir Akgemci, Çevre ve Şehircilik Bakan Danışmanı Abdurahman Köroğlu, Kahramanmaraş Ticaret Borsası Başkanı Ahmet Duran Balsuyu, MADO  yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Atilla Kanbur, Kahramanmaraş Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ahmet Kuybu, Çubuk Kaymakamı Cemal Şahin, vakfa katkıları inkar edilemeyen Prof.Dr.Fikret Eren, Gömlekçi Nuri Bertizlioğlu, Sandalyeciler Odası Başkanı Mehmet Geçkil, Ankara’nın tanınmış işadamı Faruk Bilgili, yine Kahramanmaraş’ın gözbebeği, sevilen insan Mali Müşavir Muhammed Bağrıaçık, Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği Genel Sekreteri Dr.İlyas Demirci ile, Kahramanmaraş Kimlik Gazetesi sahibi Mehmet Fiskeci ile, Gençlik Spor Hizmetleri İl Müdürlüğünde şube müdürü Mustafa Arguz katıldı.

NOT: Geceye AK Parti Milletvekillerinin hiçbiri katılmadı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol