Öne Çıkanlar ÖZEL SANKO OKULLARI ÖĞRENCİSİNİN YÜZME BAŞARISI PİAZZANIN MERCEDES ÇEKİLİŞİ YAPILDI 12 ŞUBAT RUHUNU KADINLAR TAŞIDI Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye alevi

Bu haber kez okundu.

AK PARTİLİLER BORSA'DA!
 Balsuyu, çiftçilerin yaşadıkları sıkıntılar hakkında şunları dile getirdi: "Tarımsal desteklemeler konusundaki bazı eksikliklerin vergi kaybına yol açacağını savundu. Bu ekikliği haksızlık olarak nitelendiren Balsuyu, Pamuk eken çiftçi ile buğday eken bir çiftçiyi bir tutuyorlar. Bizim gördüğümüz kadarıyla yaşanan bu eksiklik ciddi bir problem dedi. Devlet bu konuda bir kaç yönden vergi kaybına uğrayacak. Kurumlar vergisinden kayba uğrayacak, stopajdan kayba uğrayacak.  Bu tutum münasebetiyle tüccar safhasında, imalat safhasında sorunlar yaşanacak." diye konuştu.
AK Parti Grup Başkanvekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal ise, konuyla ilgili Tarım Bakanlığı ile  en kısa zamanda görüştükten sonra yapılacak çalışmalarla ilgili bilgileri paylaşacağını ifade etti.

NAMUSLU VE İŞİNİ DÜZGÜN YAPANLAR AYIRT EDİLSİN!

Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Duran Balsuyu'nun  çek yasası mevzuunda bilgi istemesine üzerine Ünal şunları söyledi: "Aslında çek asli hüviyetine kavuşuyor. Yani biz çeki biraz daha güvenli senet haline getirmiştik, piyasa o şekle dönüştürülmüştü.  Şimdi çek daha asli amaçları doğrultusunda kullanılmaya doğru gidiyor. Ekonomi Bakanlığı'ndan 1986-2012 yılları arasında dönen çeklerle ilgili bir sayı liste almıştık orda da baktığımızda düzeltmeden sonraki süreçte bir sorun gözükmüyor. Dönen çeklerle ilgili sayıda bir artış yok. İş bankasının dışında bizim yaptığımız bir düzenleme var. Namuslu tüccarın işadamının, işini düzgün yapanla yapmayanın ayrılması için  oluşturulan bir havuz var. Artık bu sistemde kişinin çek verirken banka sisteminde doğru görünmesini sağlayan bir düzenleme kuruluyor."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol