banner1320
Öne Çıkanlar KIRSALDA DA O OLACAK BAŞARILARI KONUŞMALIYIZ” MAHÇİÇEK EJDER ORUÇ TEŞKİLATLARI HEYECANLANDIRIYOR BÜYÜKŞEHİR HALK EKMEK HER YERDE…

Bu haber kez okundu.

KONUKOĞLU: “BAŞARI İÇİN AZİM, İLERİYİGÖRMEK veDÜŞÜNMEK GEREK”
 Abdulkadir Konukoğlu Anadolu Öğretmen Lisesi’ni ziyaret ederek son sınıf öğrencilerine Sanko’yu ve deneyimlerini anlatan Konukoğlu, başarılı olmanın olmazsa olmazlarından birisinin de mutluluk olduğunu söyledi.


Mutlu olamayanın hiçbir şekilde başarıya ulaşamayacağını kaydeden Konukoğlu, “Mutlu olmak isteyen öncelikle arkadaşlarına ve çevresine bakıp, onların sahip olamadıklarına sahip olduğunu görmeli, kendisinin sahip olamadığına sahip olanlara bakıp onlar gibi olmak için hırslanmalı ve hepsinden önemlisi de kazancı oranında mutlaka paylaşmayı bilmeli” diye konuştu.
HEDEF VE EĞİTİMİN BAŞARIYA ETKİSİ
“Hedef başarıya giden yolun sonu gibi görünse de başlangıcıdır. Çünkü, hedefi olmayan yola çıkamaz” diyen Konukoğlu,şöyle devam etti:
“Hedef çalışarak, çabalayarak, azimle erişilebilir olmalı. Başaracağına inanan herkes hedefine ulaşır. Hiçbir zaman yılmayın, dürüst olun, dürüst çalışın, başarılı olmamanız mümkün değildir. Eğitiminizi aksatmayın. Bilginizin üzerine bilgi ekleyin. Eğitim ufuk açar, üniversite eğitimi alanın muhakeme yeteneği fazla olur. Başarı şansı her zaman için aynı eğitimi almayanlardan daha fazladır.

Şimdi hiç kimse kalkıp da bana ‘siz üniversite eğitimi alarak mı başarılı oldunuz’ diye bakmasın. Bizim zamanımızda üniversite eğitimi alan kaç kişiydi ki? O günler, o devirler geride kaldı. Günümüzde üniversite eğitimi almayanların başarı şansı kalmadı. Üniversite eğitimi almakla kalmayıp, doktora yapın, çok iyi yabancı dil öğrenin, hatta iki dil öğrenmeye bakın. Bir dil bir adam, iki dil iki adam demektir.”
Konukoğlu, hedefine şüphesi olanın başarılı olamayacağının altını çizdi.
BAŞARILI OLMAK İSTEYENLERE ÖĞÜTLER
Okuldan mezun olduktan sonra bir işe başlanıldığında mutlaka mütevazı olunması gerektiğini vurgulayan Konukoğlu, öğrencilere çeşitli öğütlerde bulundu.
İşyerinde, iş tam kavranana kadar mutlaka mütevazı olunması, “ağabey” veya “abla” demekten gocunulmaması, bildiğini ifade etmek yerine, bilmez görünüp ustanın ya da amirin nazarında “tehlike oluşturmayan”, uyumlu imajı verilmesini öneren Konukoğlu, aksi halde daha önce işe girenlerin yeni gelenin “kuyusunu kazacağına” dikkati çekti.
Gaziantep olarak sanayileşmede gösterdikleri başarıyı eğitim alanında gösterememenin üzüntüsünü yaşadıklarını vurgulayan Konukoğlu, sözlerini, “Keşke okusaydım, keşke yabancı dilim olsaydı.Bunun üzüntüsünü ve eksikliğini her zaman hissettim. Sizlerin yükseköğrenimi tamamlamak ve iyi derecede yabancı dil bilmekten başka çareniz yok” diyerek tamamladı.
Öğrencilerin sorularını da yanıtlayan Konukoğlu’na, Okul Müdürü Namık Gedik ve öğrenciler tarafından çiçek takdim edildi.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol