Öne Çıkanlar ÖZEL TARAFTARLAR 3 Aralık Dünya Engelli Günü 400 YILLIK BİR TARİHİMİZ VAR 70 YETİM GİYDİRİLDİ 3. METROPOL İLÇE

Bu haber kez okundu.

VALİ COŞKUN, ENGELLİ KARDEŞLERİMİZİN 1 GÜNLÜK ASKERLİK HEYECANINA ORTAK OLDU

2. Zırhlı Tugay Komutanlığı General Mehmet Hayri Tarhan Kışlası’nda düzenlenen temsili askerlik töreninde, saygı duruşunun yapılması ve istiklal marşımızın okunmasının ardından engelli askerlerimiz, platforma asılan Şanlı Türk Bayrağı huzurunda silahların üzerine ellerini koyarak yemin etti.

Törenin açılış konuşmasını yapan Garnizon Komutanı Tuğgeneral Emin Mehmet Terzioğlu, askerliğin kutsiyetine vurgu yaparak, 1 günlüğüne temsili askerlik yapan engellilerimizi tebrik etti.

Engelli Askerlerimiz ve aileleriyle yakından ilgilenen Vali Coşkun ise ailelerimizle yaptığı hasbihalde, “Bugün Engelli kardeşlerimiz için tertip edilen Temsili Askerlik törenine katılım sağlayarak, engelli kardeşlerimizin heyecanlarına ortak olmaya çalıştık. Engelli Askerlerimiz de verilen görevleri ve eğitimleri en iyi şekilde uygulayarak askerlik için hiçbir şeyin engel tanımayacağını bir kez daha herkese ispat ettiler. Bu vesileyle uygulamanın icra edilmesinde emeği olanlara şükranlarımı sunuyor, engelli kardeşlerimize de bir ömür boyu aileleriyle birlikte sağlıklı ve huzurlu bir yaşam diliyorum.” dedi.

Engelli askerlerimize Valimiz Ömer Faruk Coşkun ve protokol üyeleri tarafından yemin töreni sonrasında terhis belgeleri ve hediyeleri takdim edildi.

Temsili Askerlik Törenine engelli kardeşlerimiz ve ailelerinin yanı sıra, Valimiz Ömer Faruk Coşkun, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Emin Mehmet Terzioğlu, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Arif Şen, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Mustafa Özdurhan, İl Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu, ilgili kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ile askeri personel katıldı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol