Öne Çıkanlar KOLAT; TAKIMI BERABER ÇIKARALIM ZİYARETLERİNE BAŞLADI! HÜZÜN TAZE TUTAR AŞK YARASINI HEM GENÇ Eğlence
banner1103

Bu haber kez okundu.

ÜNİVERSİTEMİZ VE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İŞBİRLİĞİYLE NADİR HASTALIKLAR KONFERANSI DÜZENLENDİ
 Konferansın açılış konuşmasını yapan KSÜ Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, Büyükşehir Belediyesi ile sürekli istişare içerisinde hareket ettiklerini ifade ederek “Büyükşehir Belediyemiz, bu tür önemli günlerde bizlerle istişare içerisinde hareket etmektedir. Bugün de burada Dünya Nadir Hastalıklar Günü münasebetiyle birbirinden değerli dört akademisyen arkadaşımız, kendi alanlarında sunumlar yaparak sizleri bilgilendireceklerdir. Nadir hastalıklar denilen hastalıkların her biri önemli tedbirler alınmadığında olumsuz etkisi olacak hastalıklardır. Bir tek insan bile olsa bir insanın hastalığıyla ilgili gerekli önlemleri ve tedavi yollarını konuşmak ve çözüm üretmek zorundayız. ‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ felsefesine inanan insanlardanız.” diye konuştu.

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Züver Çetinkaya ise Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman engelli vatandaşların yanlarında olduklarını, çalışma ve hizmetlerde her zaman engelli vatandaşları düşünerek onların da kullanabileceği şekilde hizmet ürettiklerini söyledi.

Açılış konuşmalarının ardından konferansa geçildi ve konferans KSÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Deniz Tuncel’in moderatörlüğünde başladı. Konferansta Prof. Dr. Cengiz Dilber; “Nadir Görülen Çocuk Hastalıkları”, Dr. Hale Önder Yılmaz “Zihinsel Gelişim Yetersizliğinin Genetik Sebepleri”, Aile Danışmanı Batuhan Cuma Bal ise “Ailede Yaşanılan Sorunlar ve Çözüm Önerileri” konularında sunumlarını gerçekleştirerek katılımcıları bilgilendirdiler.

Programın sonunda katılımcılardan gelen soruların da cevaplanmasının ardından katılım belgesi ve hediye takdimi yapıldı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1098banner1099