banner1268
Öne Çıkanlar BÜYÜKŞEHİR İTFAİYESİ EĞİTİM VE TATBİKATLARDA HIZ KESMİYOR DİN GÖNÜLLÜLERİ İLE İLÇE MÜFTÜLÜĞÜ PERSONELLERİ İFTARDA BULUŞTU OKAY; HİZMETTE SINIR TANINMAZ! SANKO KARKAMIŞ KAZILARINA SPONSOR OLDU ÇOCUKLAR 23 NİSANDA PİAZZADA!

Bu haber kez okundu.

ÜNAL; ENGELLİLERİN GÜNÜNU KUTLUYORUM
 Bakan Mahir Ünal’ın mesajı şöyle:

 

“Ayrım gözetmeksizin tüm insanlar aynı hak ve özgürlüklere sahip olarak doğar. Ve yine her insan yetenekleri doğrultusunda kendini geliştirme hakkına da sahiptir. Bu görüşten hareketle engelli vatandaşlarımız için bu ideali gerçekleştirmek ve gerekli zemini sağlamak temel sorumluluklarımız arasında yer almaktadır.

 

Engelsiz bir dünya oluşturmak için görev alanlarımızdan başlayarak yaklaşımları pozitif yönde değiştiren toplumsal bir bütünlüğe ulaşmamız gerektiğine inanıyorum. Belirtmek isterim ki Bakanlık olarak bizim de üzerinde özenle durduğumuz başlıklardan biri engelsiz vatandaşlarımıza hizmettir.

 

Çeşitli fiziksel olasılıklar için erişilebilir şekilde tasarlanmış çevreye dönük yeterli ve doğru uygulamalara yön vermek; bütüncül ve sistematik çalışmalar gerçekleştirmek bugüne kadar Bakanlık olarak yaptığımız planlamalarda öncelikli başlıklar olmuştur. Tabii ki bundan sonraki adımlarımızda da bu ilkeler önceliğini koruyacaktır.

 

Bakanlığımca bedensel engelli düzenlemelerine ilişkin nitelik artırıcı değişiklikler yapılması, müze ve ören yerlerinin engellilere uygun hale getirilmesi, turizm tesislerine, esnafa yönelik engelli farkındalık eğitimleri ile yerel yönetimlere erişilebilirlik hakkında teknik eğitim verilmesi Bakanlığımızın bugüne dek gerçekleştirdiği ve geliştirmeye devam ettiği çalışmalar arasında yer almaktadır.

 

Toplumumuzun en hassas meselelerinden biri olan engelli vatandaşlarımızla ilgili meselelerdeki duyarlılığın artmasına vesile olması dileğiyle, Dünya Engelliler Haftası’nı kutluyor, tüm engelli vatandaşlarımızı, ailelerini sevgiyle ve kardeşlik duygularıyla kucaklıyorum.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1271

banner1272

banner1273

banner1275

banner1277

banner1278

banner1296

banner1298

banner1300

banner1279

banner1280

banner1281

banner1285

banner1286

banner1287

banner1295

banner1282

banner1283

banner1284

banner1290

banner1292

banner1299