banner1078
Öne Çıkanlar BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSİ TOPLANDI ÖZEL TARAFTARLAR HEDEFIMIZ ONCE IYI INSAN YETIŞTIRMEK TANRIVERDİ: ASLA GERİ DÖNMEYİ DÜŞÜNMEDİLER FALA BAKACAK!

Bu haber kez okundu.

SURİYELİLERDEN BERAT KANDİLİ ETKİNLİĞİ

Onikişubat Kaymakamı Mustafa Çek, İl Müftüsü Celal Sürgeç, Valilik Basın Halkla İlişkiler Müdürü Halit uğur, Müftü Mustafa Sinanoğlu, Dulkadiroğlu İlçe Müftüsü Davut Polat, Şube Müdürleri, Suriyeli Yetkililer ile çadırkent ve kette barınan Suriyeliler katıldı.

Etkinlik, Suriyeli hafız UdayHabbum’un okuduğu Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Programda, Mevlevi ve Tiyatro gösterileri, Şiir, Türkçe ve Arapça ilahiler, seslendirildi. Suriyelilerin oluşturduğu Gaziantep Tasavvuf Musikisi korosu birbirinden güzel ilahi ve kasidelerle programa renk kattı.

Programda Suriyeli yetkililer Onikişubat kaymakamı Mustafa Çek ile İl Müftüsü Celal Sürgeç’e “Maşallah, Sübhanallah” yazılı tablo hediye etti.

Programın sunumunu Suriyeliler Koordinatörü Vaiz Bayazıt Kanat yaptı. Başarılı sunumuyla salonu coşturan Kanat, katılımlarından dolayı misafirlere teşekkür etti.

Suriyeli Çocukların ilahi seslendirdiği etkinlikte konuşan İl Müftüsü Celal topluluğa önce Arapça hitap etti sonra Türkçe konuştu. İl Müftüsü Celal Sürgeç konuşmasında Suriyelileri önemsediklerinin altını çizdi, Şöyle dedi; “Suriyeli misafirlerin bir sonraki Berat Kandili'nin kendi ülkelerinde barış, huzur ve selamet içerisinde kutlamalarını temenni ediyoruz. Rabbim bu gece idrak ettiğimiz Berat kandili hürmetine şu coğrafyaya rahmetini, merhametin, mağfiretini indirsin inzal buyursun. Nasıl ki, Hz. İbrahim aleyhisselam için tutuşturulan, Nemrutun ateşini söndürdüyse, küresel Nemrutlar tarafından tutuşturulan şu coğrafyadaki ateşi de söndürsün inşallah. Ve İbrahimlere serin ve selamet kılsın. Küresel fesat şebekeleri tarafından İslam coğrafyasında tutuşturulan fitne ve fesat ateşini de söndürsün. Biz sizi önemsiyoruz. Çünkü sizler bize misafir ve emanetsiniz. Çünkü sizler Peygamber Efendimiz (S.A.V)’in bize vasiyetisiniz.”şeklinde konuştu.

Program renkli görüntülerle son buldu. Onikişubat belediyesi tarafından Suriyelilere ikramda bulunuldu.   

HABER: HACI ALİ GÜNEÇIKAN

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol