banner866

banner860

banner861

banner862

banner863

banner864

banner850

ŞİMDİ ILICA VAKTİ

13 Temmuz 2018 Cuma 13:18
Bu haber 464 kez okundu

Her mevsimde olduğu kadar, bu mevsimde daha güzel Ilıca. Cıvıl cıvıl bu günlerde. Okulların tatile girmesiyle birlikte başlayan sezon öncesinde, Ilıca Mahalle esnafı tüm hazırlıklarını bitirmişti. Başlayan ve biten yeni pansiyonlar, apart oteller, bu sezonda nüfusu 30 binleri bulan sağlık, tatil ve turizm cenneti Ilıca’yı daha da hareketlendirdi.

ŞİMDİ ILICA VAKTİ
  

Her nerede ve her ne zaman olursa olsun, hareketin olduğu yerde bereket vardır.

Okulların tatile girmesiyle birlikte, batıya, tatil bölgelerine gidemeyen dar gelirli insanların uğrak yeridir Ilıca. Şifalı suları, doğal güzelliği, muhteşem doğal ürünleri ile bu mevsimde şifa bulmaya gelen misafirlerin ikinci adresidir Ilıca.

Kısmen iyileşen yolu, insanı rahatlatan ve huzur veren havası yanında, ünlü tavası ile de meşhurdur Ilıca.

BU MEVSİMDE BİR BAŞKA GÜZEL

Şifalı suyunun birçok hastalığa iyi geldiği bilinir. Bu nedenle komşu il ve ilçelerden akın akın insanlar gelir bu mevsimde Ilıca’ya. Dertlerine deva bulurlar, tatil yaparlar, doğa ile tanışırlar ruhen dinlenmiş olarak memleketlerine döndüklerinde, Ilıca’yı anlatırlar uzun uzun.

Dedik ya, Ilıca bu mevsimde bir başka güzel.

Çarşı mahşeri andıracak kadar kalabalık. Marketler, hamamlar, kasaplar ve fırınlar ana baba günü. Hele akşam saatlerinde çocukların da en büyük eğlencesi olan lunapark, güne, geceye ve eğlenceye doyuruyor insanı.

Her şey bir tarafa da, keşke yolu yol olsa!

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder