Öne Çıkanlar METİN KUTER VEFAT ETTİ UFKA YOLCULUK KÜLTÜR YARIŞMALARI MHP İZZET MAZI VE İFTAR ÖNCESİ KSÜ ULUSLARARASI AĞINI BALKANLARA TAŞIDI

Bu haber kez okundu.

SAVUNMA SANAYİİNDEKİ GÜNCEL GELİŞMELER KSÜ’DE MASAYA YATIRILDI
KSÜ Cahit Zarifoğlu Konferans Salonunda gerçekleştirilen programın açılış konuşmasını Rektör Prof. Dr. Niyazi Can yaptı.

“Türkiye’nin içinde bulunduğu coğrafi şartlar ve Türkiye’den beklentiler, savunma sanayimizin her geçen gün daha da güçlü olmasının gerekliliğini ortaya koyuyor ve bu gereklilikten hareketle son zamanlarda Savunma Sanayii Müsteşarlığımızın çabalarıyla, koordinesiyle üretilen teknolojik ürünlerin Türkiye’ye önemli mesafeler kat ettirdiğini görüyoruz. Bu bakımından bu toplantı çok önemli bir toplantı.” diyen Rektör Can, “Gençlerimizin, bilim adamlarımızın, teknoloji alanında çalışan arkadaşlarımızın aynı zamanda devletimizin 2023 ve 2071 hedeflerine ulaşması yönünde sorumluluğumuzun ne kadar büyük ve önemli olduğunu bu gibi panellerde görüyoruz. Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi olarak bilimsel altyapımızı, teknolojik altyapımızı geliştirmekteyiz ve bu toplantılar sonucunda da anlaşılacak ki bu noktada daha da fazla çalışmamız gerekecek.” şeklinde konuştu.

Mimce Mühendisler Derneği Kahramanmaraş Temsilcisi Ahmet Gebel ve Müstakil Sanayiciler ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Kahramanmaraş Şubesi Temsilcisi Ömer Faruk Kenger de birer selamlama konuşması yaptılar.

Açılış konuşmalarının ardından 2 aşamalı olarak gerçekleştirilen panel oturumlarına geçilirken panelin yürütücülüğünü KSÜ Ziraat Fakültesi Öğretim Elemanı Dr. Öğretim Üyesi Ömer Süha Uslu yaptı.

Panelin birinci bölümünde Savunma Sanayi Müsteşarlığı Kara Araçları Daire Başkanlığı Güvenlik Araçlar ve Özel Araç Projeleri Müdürü Cenk Erbay, Savunma Sanayi Müsteşarlığı Kara Araçları Daire Başkanlığı Tank ve Modernizasyon Müdürlüğü Uzmanı Uğur Küçük ve savunma sanayii alanında faaliyet gösteren Altınay Grup İç Geliştirme Mühendisi Can Bakır, savunma sanayiindeki güncel gelişmelere ilişkin sunumlarını gerçekleştirdiler.

Panelistler, savunma sanayi proje işleyiş süreçleri, operasyonlarda piyade unsurlarının hareket edemediği noktalarda öncü kuvvet olarak kullanılması planlanan uzaktan kumandalı atış platformları, atılabilir insansız kara araçları, insansız kara araçlarının muharebe gereksinimleri, insansız kara araçlarının teknik donanım ve çalışma prensiplerine ilişkin katılımcıları bilgilendirdiler.

Panelin ikinci oturumunda ise BMC firması mühendisleri Murat Çetinöz, Mustafa Karapınar ve Ali Mazılıgüney, otomotiv sektörü ve savunma sanayii ile yürütülen projeler hakkında katılımcıları bilgilendirdiler.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol