Öne Çıkanlar KOLAT; TAKIMI BERABER ÇIKARALIM ZİYARETLERİNE BAŞLADI! HÜZÜN TAZE TUTAR AŞK YARASINI HEM GENÇ Eğlence
banner1103

Bu haber kez okundu.

SANKO ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. DAĞLI:  “KADINLAR, TOPLUMUN ŞEKİLLENMESİNDE EN BÜYÜK ETKİYİ SAĞLAYACAKLARDIR”
  

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir mesaj yayımlayan Prof. Dr. Dağlı, “En köklü geçmişe sahip topluluklardan birisi olan Türk Milleti, yaşadığı ve yaşattığı her dönemde kadınların toplum içerisindeki yerini önemsemiş, savaş ve kıtlık gibi zor süreçlerde bile kadınlardan aldığı destekle zor günlerin üstesinden gelmiştir” dedi.

Kurtuluş Savaşı’nda vatanı için mücadele eden kadınların, kadınların ne kadar fedakâr, cesur ve kahraman olabileceğini bir kez daha gösterdiğini anımsatan Prof. Dr. Dağlı, şöyle devam etti:  “Cumhuriyetimizin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 5 Aralık 1934’te kadınlara seçme ve seçilme hakkını sunmasıyla kadınların toplumdaki yeri daha da artmıştır. Toplumumuzun şekillenmesinde birçok rolü üstelenen kadınlar fedakarlığı, sevgiyi, saygıyı, cesareti, şefkati ve daha nice güzellikleri en güzel şekilde üstlenerek yerine getirmiştir. 

Mutlu, huzurlu ve sağlıklı nesiller yetiştirme gayesinde olan kadınlar, dün olduğu gibi bugün ve yarın da toplumun şekillenmesinde en büyük etkiyi sağlayacaklardır. Bu bağlamda 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü en içten dileklerimle kutlar, kadınların tüm toplum içerisinde her zaman hak ettikleri değeri görmelerini temenni ederim.”

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1098banner1099