banner881

banner882

banner883

banner884

banner885

banner886

banner887

banner888

banner889

banner890

banner891

SANKO ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. DAĞLI: “BAYRAMLAR HOŞGÖRÜ, BİRLİK VE BERABERLİĞE ÇAĞRIDIR”

14 Haziran 2018 Perşembe 11:44
Bu haber 185 kez okundu

SANKO Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Güner Dağlı, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak, “Bayramlar hoşgörü, birlik ve beraberlik için bir çağrıdır” dedi.

SANKO ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. DAĞLI: 'BAYRAMLAR HOŞGÖRÜ, BİRLİK VE BERABERLİĞE ÇAĞRIDIR”
 Prof. Dr. Dağlı, “Manevi duyguların yoğun yaşandığı, insanların maddi ve manevi paylaşımlarda bulunduğu Ramazan Ayı’nın akabindeki bayram da yine bu duygularla kutlanmalıdır” ifadelerine yer verdi.

 

“Bayramlar yaşantımızın her döneminde var olan ancak bizleri farklı etkileyen günlerdir. İlerleyen yaşlar bizlere bayramların toplum olarak manevi gücünü daha fazla hissettiriyor” diyen Prof. Dr. Dağlı, şöyle devam etti:

 

“Ailelerin bir araya gelerek kucaklaştığı bayramlarda özellikle ikramlar ön plana çıkıyor. Ramazan Ayı boyunca değişen beslenme alışkanlığı, bayramda ikram edilen tatlı ve ağır gıdalarla, bayram coşkusu yaşamanıza engel olmasın. Bayram kutlaması geleneğinin önemini gençlere uygulayarak anlatmalı ve benimsetmeliyiz.

 

Üniversitemizde karşılıklı hoşgörü, birlik ve beraberlik için de başarılı bir akademik yılı daha tamamlarken, bayramı da aynı coşkuyla karşılıyoruz. Toplum olarak aynı duygularla nice bayramları kutlamak dileğiyle. Bayramınız kutlu olsun.” 

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder