Öne Çıkanlar kahramanmaraş BELEDİYESPOR BÖLGE TURİZMİ İÇİN İMZALAR ATILDI ŞİŞMALIKLA GELEN HASTALIKLAR BELEDİYESPOR SON MAÇTA FARK ATTI

Bu haber kez okundu.

PİAZZA'DA YGS-LYS TERCİH DANIŞMA MERKEZİ KURULDU
 Kahramanmaraş’ın buluşma noktası Pizza’ya kurulan YGS-LYS Tercih Danışma Merkezi, öğrencileri ve velileri daha sağlıklı ve doğru tercih yapmalarını sağlamak amacıyla uzman rehber öğretmenleri aracılığıyla bilgilendiriyor. Kahramanmaraş Piazza Alışveriş ve Yaşam Merkezi'ne kurulan YGS-LYS Tercih Danışma Merkezi'ne ziyarette bulunan Kahramanmaraş İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Emin Akkurt, Piazza AVM' ye gelerek YGS-LYS Tercih Danışma Merkezini ziyaret ederek çalışmalarını yerinde gördü.

Kahramanmaraş'ta kentin insan yoğunluğunun fazla olduğu alanlara danışma merkezleri kurduklarını söyleyen Akkurt, "Biz Rehberlik Araştırma Merkezimizle (RAM) birlikte,  vatandaşlarımıza maksimum fayda sağlamaya gayret ediyoruz. İlimizde YGS-LYS 55, TEOG 83 ve YGS-LYS ve TEOG ortak 5 olmak üzere toplam 143 tane tercih merkezi bulunmaktadır. YGS-LYS tercih tarihi 26-Temmuz-2 Ağustos olarak belirtilmişti ancak süre uzatıldı. 29 Temmuz- 3 Ağustos tarihleri arasında da tercih yapılabilecek. Tüm öğrencilerimize başarılar dileyerek, tercih takvimini kontrol edip tercihlerini sağlıklı bir şekilde yapmalarını öneriyorum” dedi.

PUANINIZ DEĞİL SIRALAMANIZ ÖNEMLİ

Tercih bildirim işlemi tamamladıktan sonra “tercih süresi” içinde https://ais.osym.gov.tr internet adresinden tercihlerde değişiklik yapılmasının mümkün olduğunu belirten Akkurt, "Adaylar özellikle, puandan çok başarı sırasına dikkat etmeli ve başarı sırası aralığını geniş tutmalıdır. Bunun dışında bir diğer önemli faktör de tercih formunda bölüm kodlarına dikkat edilmesidir" dedi.

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol