banner1165
Öne Çıkanlar EDELER Grubundan Süper Açılış dizi AİLECEK CAMİDE siyaset KARAYOLLARI İŞ BAŞINDAYMIŞ!

Bu haber kez okundu.

ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANI EROĞLU, 5 ADET TESİSİN TEMELİNİ ATTI, AÇILIŞINI GERÇEKLEŞTİRDİ…
 Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen merasimde konuşan Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu “Güzel insanlar diyarı Kahramanmaraş, yiğit insanlar diyarı Kahramanmaraş’ı çok seviyorum. Sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duyuyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın sizlere selamı var bende bu selamı iletmekten bahtiyarlık duyuyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız 5 bin köye 5 bin orman kurulması için talimat verdi köylerimize gelir getirici türlerden oluşan ormanlar kuruyoruz. Burada muhteşem güzellikler var tabiat güzel yollar güzel hızlı trende gelecek burası kolay ulaşılan yer olacak. Kahramanmaraş için tabiat turizmi master planıyla eylem planı hazırladık burayı tabiat turizminin merkezi yapacağız. Bunun için gerekli çalışmaları başlattık. Geçen yılsonu itibariyle Kahramanmaraş’a 25 milyar liralık yatırım yaptık en çok yatırım yapan kurumda biziz. 4 milyar TL yatırım yaptık. Buraya ne kadar yatırım yapsak azdır. Buranın 2071 yılına kadar su ihtiyacını karşılamak için de yapılması gereken ne varsa yapıyoruz. Kılavuzlı Sulamasını da çok kısa sürede bitireceğiz. Kahramanmaraş çok daha güzel olacak yemyeşil olacak çiçek gibi yapacağız. Biz de buranın hizmetkârı olarak hazırız. Ülkemizin üzerinde oyunlar oynanıyor sizler bu oyunları çok iyi biliyorsunuz. Batının planı şimdi yine devam ediyor. Gezi olayları ile ülkemizin önü kesilmek istendi biliyorsunuz. Bu tür hadiseler devam ediyor. En son 15 Temmuz’da hain FETÖ’nün darbe teşebbüsü oldu. Milletimiz ayağa kalktı Kahramanmaraş darbe teşebbüsüne darbeyi vurdu.” dedi.

Konuşmaların ardından Prof. Dr. Veysel Eroğlu ve protokol üyeleri butonlara basarak 5 tesisin toplu olarak temellerini atarak, açılışlarını yaptı.

TEMELİ ATILAN VE AÇILIŞI YAPILAN TESİSLER

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun gerçekleştirdiği merasimde Adatepe Barajı Sulaması 3. Kısım, 2 adet taşkın koruma tesisi ile ağaçlandırma ve ormancılık projelerinin temeli atıldı. Aynı merasimde Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen 1 adet altyapı ve çevre düzenleme çalışmalarının da açılışı gerçekleştirildi. Temeli atılan ve açılışı yapılan bu tesislerin toplam yatırım bedeli 214 milyon lirayı buluyor.

Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu tarafından temeli atılan ve açılışı yapılan tesislerin hizmete alınmasıyla 112.520 dekar zirai arazi suya kavuşacak, 6 mahalle taşkın zararlarından korunacak. Yine ormanların gençleştirilmesi, bakımı ve iyileştirilmesi ile orman köylülerinin desteklenmesi sağlanacak.

Ayrıca Bakan Prof. Dr. Eroğlu’nun Kahramanmaraş’ta düzenlediği merasimde 6 aileye gelir getirici tür sertifikası, 7 aileye de Orköy sertifikası verildi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol