Öne Çıkanlar DULKADİROĞLU BELEDİYESİ ASFALTTA TAM GAZ BAŞKAN ERKOÇ PAKDİL; DULKADİROĞLU BELEDİYESİ BAŞARILI İŞLERE İMZA ATTI BAŞKAN GÜVEN ÖĞRENCİ TAŞIMA ÜCRETİNE ZAM YOK!

Bu haber kez okundu.

ONİKİŞUBAT BELEDİYESİNDEN EĞİTİME 50 MİLYON YATIRIM
 Her yaştan her insanın eğitime devam etmesi gerektiğini ve bilginin sonsuz olduğunu ifade eden Başkan Hanefi Mahçiçek, köylerden dönüşen 73 mahalleden 62’sine düğün, nişan, taziye ve birçok faaliyette kullanılabilecek Bilgi ve Kültür Evleri inşa ederek, vatandaşa çok amaçlı eğitim alanları oluşturdu.

“Şimdi okuma zamanı” sloganı ile öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla her yıl gerçekleştirilen Kahramanmaraş Bilgiyle Buluşuyor projesi kapsamında, bu zamana kadar 400 Bin kitap basımı gerçekleştirerek, 5’li ve 10’lu setler halinde öğrencilere ulaştıran Başkan Mahçiçek, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte öğrencileri bu kitaplardan sınava tabi tuttu. Hiçbir zorunlulukları yokken 88 Bin öğrencinin katıldığı bu eğitim projesi neticesinde tam 1 Milyon 660 Bin okuma oranına ulaşıldı.

Eğitime katkı sağlamak amacıyla hayata geçirilen 7 Güzel Adamın Şehrine 7 İmam Hatip Okulu projesi ve 2 Sosyal Etkinlik Merkezi ile başarı elde eden Başkan Mahçiçek, 2018 yılında Sosyal Etkinlik Merkezleri ortaokul takviye kursları ile %85, üniversiteye hazırlık takviye kursları ile %70 oranında üstün başarı sağlayarak, 300 küsur öğrenciyi üniversiteye yerleştirdi.

Diğer yandan Kitaplar Devletten, Kırtasiye Seti ve Okul Çantaları Onikişubat Belediyemizden Projesi ile Başkan Mahçiçek, 5 yıl boyunca toplamda 58 Bin adet kırtasiye seti ve okul çantasını öğrencilere dağıtarak, eğitime ve aile ekonomisine katkı sağladı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol