banner954

banner960

banner962

banner965

banner966

ONİKİŞUBAT BELEDİYESİNDEN EĞİTİME 50 MİLYON YATIRIM

08 Şubat 2019 Cuma 10:31
Bu haber 359 kez okundu

“Okumadığın gün karanlıktasın” Sloganı ile eğitim konusunda hassasiyetini her zaman vurgulayan Başkan Mahçiçek, bu alanda yapmış olduğu hizmetlerle de duygu ve düşüncelerini hayata geçirerek, ispatlıyor.

ONİKİŞUBAT BELEDİYESİNDEN EĞİTİME 50 MİLYON YATIRIM
 Her yaştan her insanın eğitime devam etmesi gerektiğini ve bilginin sonsuz olduğunu ifade eden Başkan Hanefi Mahçiçek, köylerden dönüşen 73 mahalleden 62’sine düğün, nişan, taziye ve birçok faaliyette kullanılabilecek Bilgi ve Kültür Evleri inşa ederek, vatandaşa çok amaçlı eğitim alanları oluşturdu.

“Şimdi okuma zamanı” sloganı ile öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla her yıl gerçekleştirilen Kahramanmaraş Bilgiyle Buluşuyor projesi kapsamında, bu zamana kadar 400 Bin kitap basımı gerçekleştirerek, 5’li ve 10’lu setler halinde öğrencilere ulaştıran Başkan Mahçiçek, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte öğrencileri bu kitaplardan sınava tabi tuttu. Hiçbir zorunlulukları yokken 88 Bin öğrencinin katıldığı bu eğitim projesi neticesinde tam 1 Milyon 660 Bin okuma oranına ulaşıldı.

Eğitime katkı sağlamak amacıyla hayata geçirilen 7 Güzel Adamın Şehrine 7 İmam Hatip Okulu projesi ve 2 Sosyal Etkinlik Merkezi ile başarı elde eden Başkan Mahçiçek, 2018 yılında Sosyal Etkinlik Merkezleri ortaokul takviye kursları ile %85, üniversiteye hazırlık takviye kursları ile %70 oranında üstün başarı sağlayarak, 300 küsur öğrenciyi üniversiteye yerleştirdi.

Diğer yandan Kitaplar Devletten, Kırtasiye Seti ve Okul Çantaları Onikişubat Belediyemizden Projesi ile Başkan Mahçiçek, 5 yıl boyunca toplamda 58 Bin adet kırtasiye seti ve okul çantasını öğrencilere dağıtarak, eğitime ve aile ekonomisine katkı sağladı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder