Öne Çıkanlar ŞİŞMANLIKLA GELEN HASTALIKLAR KONFERANSI İÇME SUYUNDA KİRLENME YOK! GÖKSUN SOSYAL TESİSLERİNİN TEMELİ ATILDI Kahramanmaraşspor HAVA YOLLARI… CENGİZ ONARAN

Bu haber kez okundu.

O UCUBE BİNA NİHAYET YIKILIYOR!
 Büyükşehir Belediyesince, ‘kale tarihi siluetine kavuşuyor’ ve ‘tarihi doku koruma altına alınıyor, aslına dönüşüyor’ ifadeleri ile etrafı bariyerlerle çevrilen eski, bugün itibariyle atıl vaziyette ucube gibi duran Türk Telekom binasının yıkımı ardından kale’nin tüm tarihi ihtişamı, anlamı ile ortaya çıkacağı ifade ediliyor.

ZATEN ATIL VAZİYETTEYDİ, İSABETLİ OLDU

Vatandaşlar, “Bu binanın yıkılması için geç kalındı. Senelerdir içi ve arka kesimleri sarhoşların, uyuşturucu kullananların mekânı haline gelmiş, adeta pislik yuvasına dönüşmüştü. Üstelik de kalenin güzelliğini, ihtişamını ve tarihi dokusunu engelleyen gölge gibiydi. Keşke geç kalınmasaydı” diye yorumlarken, ucube binaya kepçenin vurulması gün sayıyor.

Edinilen bilgiye göre,  ucube ve pislik haline gelen bina yıkılırken, hemen bitişiğinde, senelerdir PTT olarak hizmet veren binanın yerinde duracağı öğrenildi.

Yıkım sonrası yapılacak peyzaj düzenlemesi ile 1920’deki kurtuluşa tanıklık eden tarihi doku (kale) gün yüzüne çıkmış olacak.  

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1091