banner822

banner818

banner814

banner819

banner821

banner823

banner824

NURHAK’ TA 8 MART BÜYÜK BİR ÇOŞKU İLE KUTLANDI

10 Mart 2018 Cumartesi 21:49
Bu haber 368 kez okundu

Nurhak Belediyesinin sosyal etkinlikler kapsamında Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünün düzenlemiş olduğu 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkinliği yoğun bir kalabalıkla büyük bir coşkuya sahne oldu. Adana Millet Vekilimiz Elif Doğan TÜRKMEN, Belediye Başkan Vekilimiz Aslan PALALI, İlçe Emniyet Amiri Hüseyin Akdoğan, Çevre İlçe Başkanları, Sivil ve Siyasi Toplum örgütlerinin temsilcilerinin de katılımı ile çoğunluğunu Nurhak’lı kadınların oluşturduğu etkinliğe civar ilçelerden de katılan misafirlerimiz oldu.

NURHAK' TA 8 MART BÜYÜK BİR ÇOŞKU İLE KUTLANDI
banner811
 Saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlayan etkinlikte Dünya Emekçi Kadınlar günü dolaysıyla konuşma yapan Belediye Başkanımız Aslan PALALI, kadın sorunları ile yapılan araştırmalardan bahsederek özellikle kadına şiddet ve çocuk istismarlarını da değerlendirdi. Kadınlarımız i

Adana Millet Vekilimiz Elif Doğan TÜRKMEN ''Kadın olmadan eşitlik, özgürlük ve barış olmaz, özgürlüğü hak eden tolumun gerçek emekçilerinin yılda bir gün değil yılın her günü hak ettiği değerin verilmesi gerektiğini belirterek tüm dünya kadınlarının, eşit haklarla toplumdaki yerlerini alabilmelerini belirterek, hem dünümüz hem bugünümüz hemde yarınımız olan kadınların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü Kutluyorum dedi. Bir toplumun temeli ailedir ailenin temeli kadındır , kadın toplum içerisinde özgür olmalıdır'' diyerek konuşmalarını sonlandırdı.

Karanfil dağıtımı ile başlayan program saygı duruşu ve istiklal marşına müteakiben devam etti. Sunum ve kısa film gösterimlerinin yapıldığı etkinlikte Anadolu Kadın Tiyatrosu büyük bir beğeniyle izlenerek, Nurhak türküleri ile sona erdi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder