banner844

banner840

banner841

banner845

banner846

MODEL VE MODERN İLÇENİN MİMARI; HANEFİ MAHÇİÇEK

13 Şubat 2018 Salı 17:06
Bu haber 473 kez okundu

Mart – 1999’da belediye başkanı olduğunda, bu şehirde doğalgaz yoktu, kuyulardan ve Ayvalı barajından beslenen içme suları vardı ve cazibe ile gelen su yoktu. Ve her nedense komşumuz Gaziantep, her projede, yatırımda bizden bir adım önde idi.

MODEL VE MODERN İLÇENİN MİMARI; HANEFİ MAHÇİÇEK
banner811
 BOTAŞ eski genel müdür yardımcısı Hanefi Mahçiçek, belediye başkanı olduğunda, önce merhum Dr. Sait Emirmahmutoğlu’nun vasiyetini yerine getirdi, insanlara cazibe ile içilecek sağlıklı, temiz su kaynağını buldu. Karasu’yu…

Kararlıydı, bu kez Gaziantep’ten bir adım önde olduğumuz projeyi hayata geçirmek istiyordu. Kenti kısa sürede doğalgaz ile tanıştı, insanların yaşamlarını kolaylaştırdı. 3,5 yıl sürdü başkanlık dönemi. Hizmetleri, projeleri hiç bitmedi, durmadı. Sonra milletvekili oldu, şehrimizi layıkı ile temsil etti.

BÜYÜKŞEHİRLE BÜYÜYEN ONİKİŞUBAT

Meslektaşlarımız Neşe Yıldızhan ve Halil Hınaz yanında, AKDO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Davarcıoğlu olduğu halde, bizi Bisiklet ve Yürüyüş Yolunda kahvaltıya davet etti Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek. Yaklaşık 4 yıllık sürede, yapılacak iş bırakmamıştı. Bir köylü vatandaşın deyimi ile kırsalda bile gübre dökülecek alan bırakmamış, kilit parke döşemişti. Teknik ve sosyal belediyecilikte çığır açmış, model ve modern bir Onikişubat yaratmıştı.

Halkın başkanı ve gönül adamı oldu, gönüllere hitap etti, gönüllere taht kurdu.

Şimdi tek hedefi vardı, Selçuklu mimarisi ruhu ile inşaası süren Belediye sarayını bitirmekti. Bir asıl ve en önemli projesi de, ki şehri uçuracak bir projeydi, OSB yolu altında, baraj kenarında, yaklaşık 600 dönümden oluşan Rekreasyon Alanı da belediye sarayı ile birlikte bittiğinde, amacına ve hedefine ulaşmış olmanın gönül rahatlığını yaşayacaktı.

Ev sahipliği için sayın Mahçiçek’e teşekkürler. 

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder