Öne Çıkanlar HUNHARCA HUBUBAT HASAT BAYRAMI 400 YILLIK BİR TARİHİMİZ VAR ULUDAĞ EKONOMİ ZİRVESİ siyaset

Bu haber kez okundu.

MİLYONLUK BİNA ÇÜRÜMEYE TERK EDİLDİ

2016 yılında FETÖ tarafından gerçekleştirilen darbe girişiminin başarısız sonuçlanmasıyla örgüte ait birçok mülkiyet Olağanüstü hal (OHAL) kapsamında devlet kontrolüne geçti. Kanun Hükmünde Kararname ile kapatılan kurum ve kuruluşların mülkiyetindeki binalardaki taşınırlar, güvenlik önlemleri alınarak muhafaza edilirken, kiralama suretiyle kullanılan binalardaki taşınırlar ise öncelikle ilgili ve ihtiyacı olan kamu kurum veya kuruluşuna devredildi. Bu kapsamda Kahramanmaraş’ta da 30’u aşkın mekân FETÖ’ye ait yâda ilişiklisi olduğu gerekçesiyle kapatıldı. Kapatılan o binalardan biri de Dulkadiroğlu İlçesi, Menderes Mahallesi’nde bulunan 7 katlı Aksu Fem Dershanesi oldu.

Darbe girişiminin hemen sonrasında kapatılarak, devlet kontrolüne geçen devasa bina 5 yıldan beri atıl vaziyette bekletiliyor. Dönemin en lüks binalarından biri olarak kabul edilen bina, şimdilerde hırsızların mekânı haline dönüştü.  Hırsızlar bina içerisine kolayca girip çıkarken başta klimalar, kapı ve pencereleri sökerek götürdüğü belirlendi. Çalınan klimaların dışarıda duran motorlarından bazıları ise her an bir vatandaşın üzerine düşecekmiş gibi duruyor. 5 yıldan beri atıl bir vaziyette bekletilen bu binanın akıbetinin ne olacağı merak ediliyor.

“MİLYONLARCA LİRA KÂR ELDE EDİLEBİLİR”

Öte yandan Kahramanmaraşlı vatandaşlar, milyonluk binanın bu şekilde kaderine terk edilmesine bir anlam veremediklerini belirterek, şunları söylediler: “İlimizde birçok kamu binası gerek çürüme nedeniyle gerekse de başka sebeplerden ötürü taşınacak bina arıyor. Ama hâlihazırda 7 katlı devasa şehrin göbeğinde bu bina atıl vaziyette çürümeye terk edildi. Bugün kamu kurumlarının birçoğu kendi binası olmaması nedeniyle kiracı konumda bulunuyorlar. Yeni ihalelerle inşaat yapmak yerine bina arayan kurumlara buranın devredilmesiyle milyonlarca lira kâr elde edebilir. Hem de kullanılmayan boş bina atıl durumundan kurtulmuş olur.”

Kaynak; Manşet Gazetesi

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol