banner968

MİKROP YUVASINA DUYARLILIK YOK!

30 Mayıs 2018 Çarşamba 16:33
Bu haber 526 kez okundu

Açıkta akan bu dere baştan başa iğrenç koku yayıyor, görenlerin midesini bulandırıyor. Ama ne bürokrasi, ne yerel yönetimden yetkililer ya görmüyor, ya burunları koku almıyor. Kapatılması gerek ama…

MİKROP YUVASINA DUYARLILIK YOK!
  

Eskiden dereler genellikle şehrin dışından geçerdi. Merkezde olanlar da vardı ama görülen lüzum üzerine kapatıldı. Artık şehir büyüdü, Kahramanmaraş büyükşehir liginde top koştururken, bir zamanlar kent dışında olan ve kirli-atık suları içeren dereler kentin içinde, göbeğinde kaldı.

Kalmakla yetinmedi dereler, her geçen gün daha da kirlilik oranı yükselmeye başladı. Kirlilik oranı yükseldikçe etrafa yaydığı koku kirlilikle paralel arttı. Haliyle hem çevre kirliliği ortaya çıktı daha net, hem de görüntü kirliliği…

YOLDAN GEÇENLER BURUN DELİKLERİNİ KAPATIYOR!

Biz senelerdir zehir saçan Aksu’yu dile getirir, ıslah edilmesi, doğal hayatı zehirlememesini önerirken, sanayi sitesi yolundaki dere, (atık sular ve kanalizasyon) çevreyi de kirletiyor, özellikle havaların ısındığı şu günlerde ortalığa yaydığı koku nedeniyle insanlar yanından geçerken burun deliklerini kapatmak zorunda kalıyorlar.

Tanrıverdi Çırçır Fabrikası bitişiğinde, güneye doğru açık kanalda akıp giden derenin ıslahı aciliyet kesbediyor. Toplum ve çevre sağlığı açısından bu elzem iken, nedense sağlık ve çevreden sorumlu birimlerin duyarsızlığı kafaları karıştırıyor!

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder