Öne Çıkanlar KAHRAMANMARAŞ PİAZZA 2. YAŞINI KUTLUYOR dizi UNESCO DÜNYA MİRASLARI SERGİSİ AÇILIŞI … AR-GE ÇALIŞMASI ÇOK ÖNEMLİ ÖNEMLİ kahramanmaraş belediyesi

Bu haber kez okundu.

Merhum Özbaş ile 10 yıl önce
10 yıl önce… Eski parlamenter, avukat ve 1980 ihtilalinde MHP’den Kahramanmaraş Milletvekili olan merhum Av.Mehmet Özbaş’ın Akdere’deki evindeyiz. Evi müze gibi, her taraf kitap dolu ve buram buram tarih kokuyor. Bize, tarihe ışık tutan Maraş Harbi isimli kitabını hediye ediyor, okumamızı salık veriyor.

Merhum Mehmet Özbaş ile röportaj yapıyoruz. Yayınlanınca da, o röportaj, bir ulusal kanalın ana haber bültenine konu oluyor. Ana habere bültenine canlı olarak bağlanan Mehmet Özbaş, MHP’yi ve onun lideri Devlet Bahçeli’yi eleştirirken, oğlu, yine eski parlamenter Edip Özbaş araya giriyor canlı yayında, babasını susturmaya gayret gösteriyor. Ama Mehmet amcamızı susturabilmek ne mümkün!

O röportajda merhum Mehmet Özbaş hatıralarını anlatıyor, MHP’yi yerden yere vuruyor, o röportajı yapan Mehmet Fiskeci’nin sorularını cevaplandırıyor, tarihe ışık tutuyor, bilinmedik gerçeklerin su yüzüne çıkmasını sağlıyor.
Geriye tatlı bir hatıra olarak bu resim kalıyor.
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1245

banner1233

banner1234

banner1246

banner1248

banner1237