banner708

banner712

banner713

banner692

banner717

banner718

banner699

banner719

banner720

banner721

banner707

KUYUBU; “30 AĞUSTOS BİR ONUR MÜCADELESİYDİ”

29 Ağustos 2017 Salı 18:20
Bu haber 324 kez okundu

Yarın 30 Ağustos Zafer Bayramı. Kutlu zaferin yıldönümü. Zafer bayramı sebebiyle bir mesaj yayınlayan Kahramanmaraş Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Ahmet Kuybu, aziz milletimizin yeniden doğuşunu müjdeleyen ve Cumhuriyetimize hayat veren büyük zaferinin doksan beşinci yıl dönümünü kutlamanın heyecanı ve sevinci içerisinde olduklarını söyledi.

KUYUBU; '30 AĞUSTOS BİR ONUR MÜCADELESİYDİ”
banner656
 Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Ahmet Kuybu mesajında;  “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde 26 Ağustosta başlayan ve 30 Ağustos 1922’de eşsiz bir zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi ile vatan topraklarımız kurtarılmış, Türk Milleti Hürriyet ve Bağımsızlık içinde yaşama onuruna kavuşmuştur.

30 Ağustos Zaferi, savaş meydanlarında kazanılan askeri zaferin ötesinde, tarihi şanlı zaferlerle dolu Aziz Milletimizin bağımsızlığından asla taviz vermeyeceğini gösteren ve kurtuluş mücadelesi veren diğer ulusları cesaretlendirerek, mücadele etmelerini sağlayan bir zafer olmuştur. Her aşaması eşsiz vatanseverlik ve kahramanlık destanlarıyla dolu olan milli mücadele sonucunda kazandığımız bağımsızlığı, milletimiz milli birlik ve beraberlik anlayışıyla her zaman koruyacaktır.

Vatanımızın birliği ve Milletimizin bağımsızlığı uğruna verilen mücadelenin kazanıldığı bu anlamlı Zaferin doksa beşinci yıl dönümünde, başta Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ve Silah Arkadaşlarını, kanları ile bu toprakları vatan yapan Aziz Şehitlerimizi ve Gazilerimizi, rahmet, minnet ve şükranla anıyor. Aziz Türk Milletinin ve Kahraman Türk Ordusunun tüm mensuplarının  “30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyorum” ifadesini kullandı. 

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder