Öne Çıkanlar Onikişubat Belediyesi BEN PARTİME SEVDALIYIM VATANDAŞLARIN KASKİ ONLİNE ÖDEMEYE İLGİSİ ARTIYOR TAŞIMAK ZOR siyaset

Bu haber kez okundu.

KUYBU; “BAŞKAN GÜNGÖR’E SAHİP ÇIKALIM”

Son günlerde gerek yazılı, gerekse sosyal medyada Büyükşehir Belediyesi ve Başkanı Hayrettin Güngör’e yönelik tepkiler üzerine bir açıklamada bulunan KMESOB Başkanı Ahmet Kuybu, vatandaştan hizmet beklentisi noktasında sabır istedi.

Başkan Kuybu yaptığı açıklamada; “Büyükşehir Belediyemize, Büyükşehir Belediye Başkanımız Hayrettin Güngör ve ekibine sahip çıkalım. dün Fatih Erkoç vardı bugün Hayrettin Güngör var, yarın başkası olacak ama büyükşehir belediyemiz her zaman var olacak.  Son zamanlarda kamuoyunda konuşulan belediyenin borç olayını sadece belediye borcu olarak değerlendirmeyelim,  devletin kamunun belediye parası da borcu da milletindir. Belediye  borcunu millet olarak biz ödeyeceğiz ve aynı borçlanma devam ederse önümüzdeki dönem ödeyeceğimiz borç ikiye katlanacak. Belediye borcu gündeme geldikten sonra birçok yapılanları eleştiriyoruz, yarın bu eleştirilerin olmaması için biraz sabırlı olalım. Önceki dönem Belediye Başkanı Fatih Erkoç göreve geldiğinde iki yılı planlama ve proje çalışmalarıyla geçti. İnanıyorum ki sayın Hayrettin Güngör de bu süreden önce hizmetlerine başlayacaktır. Şu anda yaşanan ekonomik krizin en büyük sebebi, maalesef devlet ve millet olarak olmayan parayı harcamamızdır. Tekrar seçilmek uğruna ben yaptım demek uğruna gereksiz rekabet, mali disiplinsizlik, biraz da israf belediyelerimizi ağır borç yükü getirmiştir. Millet olarak halimizle halleşmiyoruz. Gelirimize göre yaşamıyoruz, mali plan yapmıyoruz, sonra da ağır bedeller ödüyoruz!” dedi.

Başkan Kuybu son olarak, bu krizden devletimiz, kamu kurumlarımız,  belediyelerimiz ve milletimiz iyi bir ders çıkarıp, gerekli önlemleri alacağının altını çizdi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1050