banner1165
Öne Çıkanlar TÜRKİYE BİR KABİLE siyaset HEM SOSYAL HEM BEYEFENDİ PERFORMANS PROGRAMI VE BÜTÇE HAZIRLIK EĞİTİMİ KMS

Bu haber kez okundu.

KSÜ-İŞKUR İŞBİRLİĞİYLE 1250 KİŞİYE UYGULAMALI GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ
 Kariyer ve Girişimcilik Uygulama ve Araştırma Merkezi (KAGİM) tarafından gerçekleştirilen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri, alanlarında önemli çalışmalara imza atmış olan KSÜ öğretim üyeleri tarafından veriliyor.

 

Bu eğitimlerin sonucunda 2023 hedefleri doğrultusunda ülkemizde girişimcilik kültürünün yaygınlaştırılması ve başarılı işletmelerin kurulması genel hedefine uygun olarak; Kahramanmaraşlı girişimcilerin iş kurma ve yürütme konularında bilgi ve beceri sahibi olmaları, bu süreçte kendi rol ve sorumluluklarının farkına varmaları ve kendi iş fikirlerine yönelik iş planı hazırlayabilecek bilgi ve deneyim kazanmaları amaçlanıyor.

 

KSÜ–İŞKUR işbirliğinde bahar döneminde yapılacak olan 5. Dönem Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri,  5-8 Mayıs 2018 tarihlerinde gerçekleştirilecek olup bu eğitimler için başvurular 25 Nisan 2018 tarihine kadar Kahramanmaraş Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne doğrudan yapılabileceği gibi www.iskur.gov.tr adresinden de yapılabilecek. Eğitimleri tamamlayanlara KOSGEB tarafından Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Katılım Belgesi veriliyor.

 

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri, KOSGEB ile paydaş kurum/kuruluşların işbirliği ile düzenlenmekte olup 50.000 TL’ye Geri Ödemesiz, 100.000 TL’ye Geri Ödemeli olmak üzere 150.000 TL’ye kadar destek sağlanmaktadır. Yeni Girişimci Desteğine başvurunun ön şartlarından biri de bu eğitimi tamamlamış olmaktır. Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri herkesin katılımına açık ve ücretsiz olarak sağlanmaktadır.

Girişimcilik Destek Programı için detaylı bilgiye: 

http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/genel/detay/1231/girisimcilik-destek-programi

web adresinden ulaşılabilir.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol