banner637

banner638

KSÜ İLAHİYAT FAKÜLTESİNDE AŞURE ETKİNLİĞİ

06 Ekim 2017 Cuma 09:08
Bu haber 218 kez okundu

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Rektörlüğü ve Onikişubat Belediye Başkanlığı işbirliğiyle İlahiyat Fakültesinde aşure etkinliği düzenlendi.

KSÜ İLAHİYAT FAKÜLTESİNDE AŞURE ETKİNLİĞİ
 Rektör Prof. Dr. Durmuş Deveci,  Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, KSÜ Rektör Yardımcıları, personel ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirilen etkinliğin açılış konuşmasını Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Solak yaptı.

Aşure gününün İslam tarihinin önemli dönüm noktalarından biri olduğunu hatırlatan Rektör Yardımcısı Solak, Aşure gününün birlik, beraberliği tesis etme ve geçmişten ders alma günü olarak değerlendirilmesi gerektiğini söyledi. Prof. Dr. Solak, aşure etkinliğinin düzenlenmesine katkı sağlayan Onikişubat Belediye Başkanlığına teşekkür etti.

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek ise Muharrem Ayının güzelliklerinden istifade etmek maksadıyla KSÜ’nün katkılarıyla aşure etkinliğini gerçekleştirdiklerini söyledi. Mahçiçek, konuşmasını bu güzellikleri yeniden birlikte yaşamak temennisiyle tamamladı.

İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Akif Özdoğan da kısa bir selamlama konuşması yaparak KSÜ Rektörlüğü ve Onikişubat Belediye Başkanlığına etkinliğe verdiği destekten ötürü teşekkürlerini sundu.

Açılış konuşmaları ve İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mustafa Genç’in gerçekleştirdiği duanın ardından konuklara aşure ikramı yapıldı.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder