banner732

banner740

banner741

banner742

banner726

banner727

banner728

banner729

banner743

banner733

banner744

banner724

KAYIRAN: KADIN, GELECEK NESİLLERİN MİMARIDIR

08 Mart 2018 Perşembe 17:54
Bu haber 194 kez okundu

Ziraat Mühendisleri Odası Kahramanmaraş Şubesi Kadın Komisyonu Başkanı Bertan Kayıran, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde kadın meslektaşıyla bir araya geldi.

KAYIRAN: KADIN, GELECEK NESİLLERİN MİMARIDIR
 Konak Restoran’da, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle ZMO Kadın Komisyonu tarafından düzenlenen etkinlikte kadınların sorunları ve çözüm önerileri konuşuldu.

ZMO Kadın Komisyonu Başkanı Bertan Kayıran, yaptığı konuşmasında, kadınların en önemli sorunlarının Kadına şiddet ve taciz olduğuna dikkat çekti. 

Kadınların gelecek nesillerin mimarı olduğunu vurgulayan Kayıran, kadının gerek, iş, gerek siyaset, gerekse de sosyal hayatta hak eşitliğine sahip olması gerektiğini ve bu anlamda toplumsal ve bireysel olarak herkesin üzerine düşeni yapması gerektiğini ifade etti.

Kadınların sadece yılda bir gün değil, her zaman hak ettiği değeri görmesi gerektiğini ifade eden Kayıran: “Kadınlarımız gelecek nesillerimizin mimarıdırlar. Toplumsal yaşamın her kademesinde önemli roller üstlenmişlerdir. Aileyi ayakta tutan kadınlarımızdır. Yılda bir gün değil her gün değer verildiği hissettirilmelidir. Kadınlara yönelik şiddetin son bulması dileğiyle 8 Mart dünya Kadınlar gününüz kutlu olsun” diye konuştu. 

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder