Öne Çıkanlar 30 AĞUSTOS ZAFERİ DÜŞÜNMÜYORUM! ADAYLIK BAŞVURUSUNU YAPTI BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE SPORA GALİBİYETİ GETİRDİ TEMELİMİZ SAĞLAM!

Bu haber kez okundu.

 KASKİ 14 METRE DERİNE KANALİZASYON HATTI DÖŞÜYOR
 KANALİZASYON HATTI YERİN 14 METRE ALTINDAN GEÇECEK

Bölgenin kanalizasyon sıkıntısına son vermek amacıyla yapılan etüt çalışmaları sonucunda yaklaşık bir kilometrelik kanalizasyon hattının yerin 4 ile 14 metre altından geçecek şekilde yatay delgi yöntemi ile kazısız olarak yapılması projelendirildi. 1.037.000,00 TL maliyetle projenin gerçekleştirilmesi için çalışmalar başladı.

ÇALIŞMALARDA ÖZEL TASARLANAN MAKİNALAR KULLANILACAK

Yatay sondaj yöntemiyle yapılan projede Üniversite Kavşağı yanında başlayan çalışmalarda özel olarak tasarlanan makine ve ekipmanlar aracılığıyla yerin altında bir çeşit mini tünel açılarak 630 mm’lik hdpe kanalizasyon boruları döşenecek. Daha sonra hattın işlerliğini sürekli kılmak ve kontrol etmek amacıyla muayene bacaları eklenecek.

Çalışmanın tamamlanmasıyla birlikte Kahramanmaraş-Kayseri Karayolu Üniversite Kavşağı civarında bulunan yerleşim yerlerinin atık suları kanalizasyon kolektör hattı aracılığıyla Atık Su Arıtma Tesisine ulaştırılarak bölgede açığa akan evsel nitelikli kanalizasyon deşarjı kalmayacak olup sağlık açısından tehditler ortadan kaldırılmış olacaktır.

KASKİ Genel Müdürlüğümüz yaptığı bu çalışmalarla bir nevi koruyucu hekimlik görevini de yerine getirmiş olacaktır.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1020