banner746

KAHRAMANMARAŞLILARIN DÜĞÜNDE UĞURU OLDU!...

27 Ekim 2017 Cuma 12:08
Bu haber 483 kez okundu

Kahramanmaraş'ın en fazla göç verdiği şehir olan mega kent İstanbul, aynı zamanda hemşehrilerimizin bir çatı altında toplandığı kenttir. İstanbul'un her bir semtinde mutlak bir Kahramanmaraşlıya rastlarsınız. Önceki gün Fatih'te bir hemşehrimizi ziyaretten dönerken Atikali otobüs durağından Hırka-i Şerif Camiine aşağı doğru adımlarken Kahramanmaraşlı Rıfat Demir beyin işletmesini yaptığı Uğur Davet Düğün Salonuna uğradım. Hava da yağmurluydu.

KAHRAMANMARAŞLILARIN DÜĞÜNDE UĞURU OLDU!...
  

Salonun yazıhanesinde çay içerek pencereden yağmurun yağışını izlerken Rıfat bey ile koyu bir Maraş sohbetine daldık. Hemşehrilerimizin düğünlerinde, nişan ve kına gecelerinde yanlarında yer alarak kendisini düğün sahibi gibi hissettiği anlatırken salonun tüm imkanlarının hemşehrilerimize sınırsız bir şekilde açtığını söyledi. Ben açıkçası duygulandım. Salona ihtiyacı olan hiç bir Kahramanmaraşlıyı boş çevirmediğinin altını çizen Rıfat bey, bir hemşehrimiz geldiği vakit kendimi memlekette, kendi düğünümüzü yapıyormuş gibi hissediyorum, dedi.

Kahramanmaraşlı hemşehrimiz Rıfat Demir'in "Uğur Davet Düğün Sarayı" Hırka-i Şerif Mahallesi Fevzipaşa Caddesi Kırtay Sokak 14/A (Atikali Otobüs Durağı Yanı) Fatih İstanbul adresinde yer alıyor. İstanbul Pazarcıklılar Derneği'nin kurucuları arasında da yer alan Rıfat Demir, İstanbul da Kahramanmaraş sivil toplumunun önde gelen isimleri arasında yer almakta.

KADINLAR MATİNESİNE YOĞUN İLGİ

Sosyal medya üzerinde 46 tv.net adında televizyon projesi yaparak İstanbul'daki Kahramanmaraşlıların bir birilerini tanımasına öncülük eden, her hafta bir hemşehrimizi mekânında ziyaret ederek yazan Eyüp Kadir Kılcı ile kahve tadında muhabbetinde Rıfat Demir; Uğur davet düğün salonunda seksenlerin ekolü kadınlar matinesi organizasyonuna başladıklarını ve hafta içi belirli günlerde yaptıkları "Kadınlar Matinesi"ne Fatih'te kadınların yoğun ilgisiyle karşılaştıklarını belirtirken Kahramanmaraşlılara her zaman biraz daha farklı ikramlarının olduğunu belirtti. Bizler aracılığıyla düğün, davet salonuna ihtiyacı olan hemşehrilerimizi davet etti. Rıfat Demir beyin işletmeciliğini yaptığı düğün sarayına 0212 521 40 81'i arayıp iletişim kurabilirler. Memnun kalacaklarını taahhüt ederken önce araştırsın sonra bize gelsinler. Biz hemşehrilerimize ayrıcalık yapıyoruz, fiyatta ve hizmette kazançlı çıkacaklar dedi.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder