Öne Çıkanlar ŞİŞMANLIKLA GELEN HASTALIKLAR KONFERANSI GÖKSUN SOSYAL TESİSLERİNİN TEMELİ ATILDI İÇME SUYUNDA KİRLENME YOK! Kahramanmaraşspor HAVA YOLLARI… CENGİZ ONARAN

Bu haber kez okundu.

KAHRAMANMARAŞ KELLE PAÇA KOKOREÇ’TE LİDER!
  

Kahramanmaraşlı ustaların essahlı ustalığında kış aylarının vazgeçilmezi, kemik hastalıklarının şifa kaynağı ve lezzet severlerin meşakkatli yemeği kokoreç ve kelle paça İstanbul’da dünya spor kamuoyunun gözdesi oldu.

Kadıköy Fenerbahçe spor stadı yakınında Kızıltoprak Bağdat Caddesi numara 41 Opet yanı Vedat Han girişinde 2003 yılından bu yana faaliyet gösteren ‘Lider Kokoreç ve Kelle Paça’ hafta sonu Cuma ve Cumartesi akşamları Kahramanmaraş’a özgü kuzu ciğeri kebabıyla geleneksel hale geldi.

“ FENERBAHÇE’NİN KENDİ SAHASINDA OYNADIĞI TÜM MAÇLARDA FUTBOLSEVERLERE MARAŞ LEZZETİ YEDİYOR. ”

Bağdat Caddesinin Fenerbahçe stadı tarafından başlangıcında Mado şubesi tam karşısında yer alan ‘Lider Kokoreç ve Kelle Paça’ sizi giriş kapısında since 1975 yazısıyla karşılıyor. Mekân İşletmecisi Hacı Ali Aydoğan ustanın dedesi Kahramanmaraş Devecili Mahallesinde kasap olması ve daha dedesi yanında mesleğe adım atması dolayısıyla since 1975 yazıyor. Dededen toruna mesleğin pirlerinden olan Hacı Ali usta yerli ve yabancı lezzet severlere Kahramanmaraş mutfağını tattırıyor ve yaşatıyoruz dedi.

Ayak ve bacaklarında eklem rahatsızlığı bulunan Maraş Gezgin Eyüp Kadir Kılcı ülkemizin tanınmış simalarının da müdavimi olduğu Lider Kokoreç ve Kelle Paça salonunu ziyaret etti. Mekânın sahibi Kahramanmaraş’ın gözbebeği kıymetli ustalarından Hacı Ali Aydoğan ile hem hasbihal etti, hem de mekân hakkında bilgi aldı. Kelle Paça ve Kokorecin adresine uğrak veripte binbir şifa kaynağı lezzetleri tatmamak olmazdı. Lider Kokoreç ve Kelle Paça’da insan kendini o an Kahramanmaraş’ta hissediyor.

“Hacı Ali usta “İlikli Kemik Suyu” şişeleme işine başlamış ve müşterilerine cam şişeler içerisinde bol ilikli Kemik Suyu satışı da yapıyor.”

Cuma ve Cumartesi akşamları kuzu ciğer günü olduğunu söyleyen usta gelmeden önce telefon ile bilgi alınmasını rica ediyor. Bağdat caddesinde ana cadde üzerinde yer alan mekânın giriş katı ve üst katı bulunmakla birlikte akşamları dükkân önü ve han girişine de masa konulduğunu belirterek müşterileri en iyi şekilde ağırlamaya çalıştıklarını söyledi. Lider Kokoreç ve Kelle paça marka tescili yapılmış ve bilinmiş on-line yemek uygulamalarıyla paket serviste yapıyor. Mekânın hemen karşısında yer alan bir başka Kahramanmaraş markası Mado şubesi olması hasebiyle de mekânda tatlı yapmıyor. Bizim işimiz kelle paça ve kokoreç kısacası kebap diyor.

İstanbul da Maraş Gezgin by Eyüp Kadir Kılcı olarak bizde diyoruz ki; dostlarınızı, iş arkadaşlarınızı ve ailenizi gönül rahatlığıyla alıp götüreceğiniz bir Kahramanmaraş mekânıdır. Personellerin titiz ve hoş görülü davranışı, işletme sahibinin müşterilerinin masasına kadar giderek ilgi alaka göstermesi, mutfağın müşterilerin gözü önünde olması, ürünlerin yüzde yüz yerli ve kasap işi olması güvenilir bir adres olduğunun göstermeye yeterli. Tanınmış simaların bilhassa ekranlarda sağlıklı yaşama dair bilgiler veren medyatik hocalarında en uğrak mekânı dersek fazla abartmamış oluruz. Bir başka mekânda görüşmek üzere @marasgezgin’i takip edebilirsiniz.

TESCİLLİ MARKA “LİDER KOKOREÇ” NEREDE?

İstanbul da Lider Kokoreç ve Kelle Paça Salon’umuz Bağdat Caddesi No 41/C Kızıltoprak /Kadıköy adresinde 0216 337 77 48 – 0533 511 54 22 ve instagram.com/liderkokorec Metrobüs Söğütlüçeşme durağında in Fenerbahçe stadını geç 150 metre ileride solunda…

 

.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner1091