banner746

KADIN VE ÇOCUK İŞCİLER KONULU RESİM SERGİSİ

22 Kasım 2017 Çarşamba 14:54
Bu haber 235 kez okundu

Kahramanmaraş Ülkücü İşçiler Derneği İl Başkanı Mehmet Kaba 24 Kasım Cuma günü saat 14:00’de Demokrasi meydanında ‘’Kadın ve Çocuk İşçiler konulu resim sergisi düzenleyeceklerini açıkladı

KADIN VE ÇOCUK İŞCİLER KONULU RESİM SERGİSİ
 Ülkücü İşçiler Derneği yaptığı açıklamada; ‘’Kadın ve Çocuk İşçiler’in yaşadığı sorunlara farkındalık oluşturmak için etkili bir çalışmaya yapmayı amaçladıklarını dile getiren Kahramanmaraş Ülkücü İşçiler İl Başkanı Mehmet Kaba ‘’Kamu kurum ve kuruluşları dahil olmak üzere tüm halkımızı sergimizi gezmeye davet ediyoruz.’’ denildi.

TAVRIMIZ NET ÇOCUK İŞÇİ İSTEMİYORUZ!

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Ülkücü İşçiler Derneği Kahramanmaraş İl Başkanı Mehmet Kaba “Okulda ve parkta olması gereken çocukların işçi olarak çalıştırılmasını istemiyoruz. Çok vahim bir durumdur ki Son 4 yılda 260 yavrumuz 2016 yılında ise 56 yavrumuzu iş kazalarından dolayı kaybettik. Bu yük onlara büyük, Okula gitmek yerine çalışmak zorunda bırakılan çocuklarımızın iş kazasıyla hayatlarını kaybetmesini istemiyoruz. Tavrımız net çocuk işçi istemiyoruz” dedi .

KADIN İŞÇİLERE DUYARLI OLALIM!

Ev Ekonomisine katkı sağlamak için çalışmak zorunda kalan kadın işçilere karşı daduyarlı olunmasının gerektiğini belirten Kaba, “Sigortasız çalışan analarımızın bacılarımızın haklarının korunması ve hayat standartlarının yükseltilmesi gerekiyor. İşverenlerin ve farkındalık oluşturabildiğimiz her bireyin vicdanına dokunmak amacıyla hazırlanan resim sergisinde dinimizin emaneti kadınlarımızın zorlu yaşam koşullarında ev ekonomisine katkıda bulunmayı amaçlayan kadınlarımızın gerekli çalışmalar yapılarak yasalarla ve devlet eli ile korumasını temenni ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Ülkücü İşçiler Derneği Kahramanmaraş İl Başkanı Mehmet Kaba, açılacak olan sergiye tüm Kahramanmaraş halkını davet etti.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder